wtorek, 4 września 2018

"Las Potępionych" - Katarzyna Grabowska || PATRONAT MEDIALNY
Tytuł: Las Potępionych
Autor: Katarzyna Grabowska
Cykl: Magia ukryta w kamieniu (tom II)
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 10 sierpnia 2018
Liczba stron: 496


     Po niesamowicie udanym debiucie, jakim była Magia ukryta w kamieniu z wielką niecierpliwością oczekiwałam na drugi tom niesamowitych przygód Julii i jej towarzyszów. Czy po przeczytaniu kolejnej części mam ochotę na zakończenie serii???


     Kontynuacja Magii ukrytej w kamieniu. Julia, uciekając przed niesprawiedliwym wyrokiem, dzięki pomocy przyjaciół rozpoczyna przeprawę przez Las Potępionych. Drzewa skrywają w sobie pewien sekret, który może wpłynąć na dalsze życie dziewczyny. Pozory, kłamstwa, nieporozumienia – nic nie jest oczywiste. Przepowiednia sprzed wieków zaczyna się wypełniać. Bolesne rozstania, chwile zwątpienia, uczucie, które jest w stanie przezwyciężyć śmierć. Jaki los szykuje dla Julii przeznaczenie? Czy wreszcie odnajdzie drogę do domu? [opis wydawcy]

     Na tę książkę czekałam naprawdę z zapartym tchem! Autorka w takim momencie urwała poprzednią część, że od razu zapragnęłam czytać jej kontynuację, ale niestety - musiałam na nią czekać i możecie być pewni: warto było czekać!!!

     Katarzyna Grabowska wnosi do polskiej literatury coś niesamowitego, powiew świeżości, lekkości i świetnej wyobraźni. Las Potępionych podobnie jak tom pierwszy pochłania się w całości i nie ma się ochoty odłożyć książki na bok. Autorka po raz kolejny intryguje, wprowadza kolejne tajemnice i zwroty akcji, a to wszystko otoczone jest niesamowitą nutą magii i... dobrego humoru!

     Takie książki jak ta, to istna uczta literacka dla każdego książkoholika. Wciągają, intrygują, trzymają w napięciu, dostarczają emocji, wzruszeń i uśmiechu. Napisane bardzo lekkim i przyjemnym językiem. Porządnie zrobiona redakcja i korekta, dzięki czemu czytelnik nie napotka tutaj literówek, czy błędów. Ba! Często zdania są stylizowane na wypowiedzi rycerzy, czy ludzi żyjących w odległych czasach - i czyta się to naprawdę świetnie!

     Tak naprawdę nie ma tutaj nic do czego mogłabym się przyczepić, może oprócz tego, że o książce jest bardzo cicho w social mediach, a obie części zasługują na to, by zostały dostrzeżone. Piękne okładki kuszą oko czytelnika i jeśli je zauważycie w księgarni - nie zastanawiajcie się. Zdecydowanie warto po nie sięgnąć!

     Chciałabym Wam przyrównać je do czegoś ale nie potrafię. Katarzyna Grabowska stworzyła znakomitą serię, w której wrzuca Julię z rzeczywistości, świata jaki znamy do zupełnie nieznanej krainy oddalonej od nas o setki lat. Znajdziemy w niej magię, walecznych rycerzy, nowy i zupełnie inny świat, znakomity humor i historię, którą chce się poznawać. Bohaterów, których szczerze polubimy, a także tych, których szybko będziemy chcieli się pozbyć. Jedno jest pewne - z wielką niecierpliwością oczekuję na tom trzeci!
KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...