niedziela, 24 czerwca 2018

"Wakacje Telepatka i Melepetka" - Magda Bielicka, Bartosz Bielicki

Tytuł: Wakacje Telepatka i Melepetka
Autor: Magda Bielicka
Ilustracje: Bartosz Bielicki
Wydawnictwo: Jedność
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 80
Wiek +5


     Dwie intrygujące i ciekawskie myszki miałam okazję poznać w innej książce Magdy Bielickiej: Przygody Telepatka i Melepetka. Właściwie nie miałam pojęcia, że autorka stworzy kolejne historie z małymi bohaterami, jednak kiedy doszła do mnie ta informacja, chętnie sięgnęłam po książeczkę. Z jakim efektem?


     Telepatek i Melepetek, na co dzień raczej domatorzy, ceniący sobie ser, szynkę i spokój mysiej norki w domu Gertrudy Lofritz, niespodziewanie znajdą się w dalekiej podróży. A wszystko przez wiecznie puste brzuszki, które zaprowadzą ich wprost do walizki gospodyni… Ta się nagle zamknie i zabierze myszy najpierw do Hiszpanii, a później w rejs po oceanie. Wielki błękit, złote plaże ciepłych wysp – od tego wszystkiego może zakręcić się w małych łepkach. Gryzonie z dystansem będą podchodzić do nowych przyjaciół. Jednak ani jaszczurki, ani wiewiórki nie wzbudzą w nich takiej grozy jak pewna mała pasażerka statku… [opis wydawcy]

          Naprawdę ucieszyłam się, że będę miała okazję poznać nowe przygody dwójki bohaterów, jednak nie zastanowiłam się dokąd się wybiorą. Autorka zdecydowanie mnie zaskoczyła, bowiem przypadkowym trafem wysłała Telepatka i Melepetka w podroż po Wyspach Kanaryjskich!

     Uwielbiam te dwie myszki. Różnią się od siebie zarówno wyglądem jak i charakterem. Jedna jest mądra i opanowana, z kolei druga dość strachliwa i polegająca na pierwszej. Idealnie się uzupełniają, a poznawanie ich to czysta przyjemność. Z wielką radością wybrałam się z bohaterami na nową przygodę. Razem z nimi zwiedziłam niesamowite wyspy, takie jak Fuertaventura, Teneryfa, czy Lanzarote. Dzieci z książeczki mają szansę dowiedzieć się co cechuje i czym wyróżniają się poszczególne wyspy, która jest najstarsza, co ma wspólnego ciągły wiatr z Fuertą oraz jakie zwierzęta są kojarzone z poszczególnymi wyspami. Dzięki temu nasi mali czytelnicy nie tylko świetnie się bawią, ale również edukują!

      Na uwagę zasługują przepiękne i niezwykle kolorowe ilustracje wykonane przez Bartosza Bielickiego, które zdecydowanie wpływają na wyobraźnię dziecka. Ilustracji nie ma bardzo dużo, za każdym razem stanowią one wypełnienie powierzchni całej kartki. Tekst znajduje się poza nimi na białych stronach. Czcionka jest duża i nie męczy wzroku. Co ważne, książeczka została podzielona na rozdziały, dzięki czemu dzieci mogą przerwać czytanie i bez problemu wrócić do lektury nie gubiąc się w niej.

     Nie mogę również nie wspomnieć całościowo o wydaniu, które w pełni mnie zadowala. Pierwsza książeczka o Telepatku i Melepetku została wydana w innym wydawnictwie i miała twardą oprawę. Tym razem okładka jest miękka, a całość się świetnie komponuje. Jeśli chodzi o historię, ta spodobała mi się jeszcze bardziej i bardzo jestem ciekawa, czy autorka pokusi się o kolejne przygody mysich bohaterów. Warto wspomnieć, że książeczka jest niesamowicie tania! Na okładce widnieje cena 14zł, jednak przejrzałam pobieżnie oferty księgarni internetowych i bez problemu można ją zakupić już poniżej 10zł. To naprawdę świetna oferta!

     Wakacje Telepatka i Melepetka to fantastyczna przygoda dla dzieci młodszych i starszych. Małe szkraby chętnie będą wysłuchiwały przygód myszek,  przedszkolaki będą przy niej ćwiczyły naukę czytania, a starsze spędzą z książką niesamowitą wakacyjną przygodę. Zdecydowanie polecam!KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...