środa, 17 stycznia 2018

"Terapia" - Kathryn Perez


Człowiek nie może być kochany, o ile wcześniej nie pokocha samego siebie.Tytuł: Terapia
Tytuł oryginału: Therapy
Seria: Therapy (tom I)
Autor: Kathryn Perez
Tłumaczenie: Dorota Lachowicz
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 22 listopada 2017
Liczba stron: 486


     Czasami trafia się na książki, obok których nie można przejść obojętnie. Ba! Takie, których wręcz nie można nie przeczytać. Odnoszę wrażenie, że na tego typu historie, które dodatkowo są bardzo dobrze napisane nie trafia się zbyt często. Czy ta książka do takich należy? I co przed przystąpieniem do jej lektury najbardziej mnie przerażało?


     Czasami trzeba się zgubić, by się odnaleźć…
Jestem samotna.

Rozbita.
Żyletką tnę swoje odrętwienie, lecz otwieram w ten sposób jeszcze więcej ran.
Depresja, samookaleczanie, prześladowania… To moja codzienność.
Faceci, seks… To moja ucieczka.
Różnica pomiędzy prawdą a kłamstwem rozmywa się, pozostawiając mnie rozdartą, zdezorientowaną i zagubioną.
A kiedy demony zamieszkujące mój umysł usiłują mnie pokonać, dwaj mężczyźni, których kocham, starają się mnie uratować.To moja historia o przyjaźni, miłości, cierpieniu i walce z samą sobą. [opis wydawcy]

     Do napisania własnej opinii na temat tej historii długo się w sobie zbierałam. Pomimo też, iż treść zapisaną na jej kartach przeczytałam już spory czas temu, nie potrafiłam myśli zamienić w słowa. Jest to jedna z tych książek, które polecać będę każdemu prawdopodobnie do końca życia, a przy okazji historia, której nigdy nie zapomnę. Takich historii po prostu się nie zapomina, a na samo wspomnienie pewnych opisanych sytuacji momentalnie dostaje się gęsiej skórki, pomimo tego, że książka od dłuższego czasu leży już na regale. Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak, a mi nie pozostaje nic innego, jak tylko gorąco Was zachęcić, do sięgnięcia po tę pozycję. 

     Co mnie w niej na początku najbardziej przerażało, jeśli można to tak nazwać? Nie fakt, że na pewno mnie poruszy i zawiera w sobie multum emocji. Nie to, że miałam świadomość, że może być to historia, po której złapię porządnego książkowego kaca. Przed przystąpieniem do lektury i wraz z wejściem nowego wydawnictwa na nasz rynek, nagle zrobiło się szalenie głośno na temat Terapii. Zaskoczyło mnie to, gdyż osobiście wcześniej o niej nie słyszałam, a nagle posypały się gromy zachwytów. Weszłam z zaciekawieniem na lubimy czytać, a tak setki ocen od osób, które czytały ją przed tłumaczeniem na język polski i tu, co moim zdaniem najważniejsze - w większości były to opinie czytelników, którzy po tę książkę sięgnęli z własnej chęci, nie otrzymali jej do recenzji. Możecie się domyślić jakie było moje zaskoczenie, gdy ciągle zjeżdżałam kursorem w dół, a minimalna ilość gwiazdek dla tej książki wynosiła siedem - plus cała gama ocen wzwyż. WOW! Co mogła kryć w sobie aż takiego, że zyskała taką sławę? Nie pozostało nic innego, jak dać się wciągnąć w wir wydarzeń.

     Historia, którą autorka przedstawiła na kartach powieści jest szalenie realna i życiowa! Czytając kolejne zdania odnosi się wrażenie, że czytamy o najbliższych dla nas osobach i wspólnie z głównymi bohaterami pokonujemy ich wzloty i upadki. Słowa spisane perfekcyjnym piórem dodają jej animuszu, dialogi zachwycają, a opisy przenoszą do świata przedstawionego. Jednak to, co jest w niej najmocniejsze, co aż kipi od środka, starając się wydostać na zewnątrz, to emocje. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje! Jeśli lubicie szybką i mocną jazdę, to ten emocjonalny rollercoaster jest z całą pewnością właśnie dla Was! Jest to jedna z tych powieści, gdzie podczas lektury będziecie się śmiać, wzruszać, płakać i wściekać! Po skończonej lekturze czułam się, jakbym została porządnie wyprana, a na koniec wywirowana na podwójnych obrotach! Terapia posiada jeszcze jedną cechę, którą bardzo lubię i kiedy sama niezdarnie próbuję coś tworzyć, idę w tym kierunku - ta powieść to połączenie przynajmniej kilku gatunków. Znajdziecie tutaj coś z Romansu, Young Adult, New Adult, ale i dramatu, czy sensacji, które nadają jej niesamowitej oprawy. Niesamowita!

       Terapia to historia, o której nie da się napisać w kilku, czy nawet kilkuset słowach. Jest to jedna z tych książek, które trzeba poznać i poczuć na własnej skórze. Fabuła, która nikogo nie pozostawi obojętnym i każdego wciągnie bez opamiętania. Polecam szalenie gorąco!

Wydawnictwo NieZwykłe!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...