poniedziałek, 1 stycznia 2018

Podsumowanie wyzwania czytelniczego "Dziecięce poczytania" i nowa edycja "Dziecięce poczytania Bonusowe"!
     Dzień dobry w 2018 roku!
Kochani, na wstępie życzę Wam przede wszystkim zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń! Oby ten rok przyniósł Wam ogrom uśmiechu i zadowolenia z życia. W końcu to jest najważniejsze! Czytajcie ile chcecie, niech to będzie dla Was przede wszystkim przyjemność i niezapomniana zabawa!


    Jak już widzicie, najpierw muszę podsumować zeszły rok, a następnie ogłosić oficjalnie nową edycję! Mam nadzieję, że chętnie weźmiecie w niej udział i będziemy się razem świetnie bawić!


PODSUMOWANIE:

1. Poligon domowy:
Ilość zdobytych punktów: 16027 (strony grudniowe plus zaległe miesiące) + 1000 (bonusy)
Łącznie: 30255

2. Kat Zmu:
Ilość zdobytych punktów: 7966 (strony grudniowe plus zaległy miesiąc) + 1050 (bonusy)
Łącznie: 36981

3. Grażyna Wróbel
Ilość zdobytych punktów: 3107 (strony) + 300 (bonusy)
Łącznie: 32223

4. posredniczkaa
Ilość zdobytych punktów: 2466 (strony) + 150 (bonusy)
Łącznie: 39313

5. Sylwia
Ilość zdobytych punktów: 2626 (strony) + 1700 (bonusy) WOW
Łącznie: 46772

6. Monika
Brak zgłoszeń
Łącznie: 20388

7. Monika Piotrowska-Wegner / Monweg
Ilość zdobytych punktów: 3240 (strony grudniowe plus zaległy miesiąc) + 100 (bonusy)
Łącznie: 33791

8. Buba bajdocja:
Ilość zdobytych punktów: 800 (strony) + 150 (bonusy)
Łącznie: 18666

9. Mama do sześcianu: 
Ilość zdobytych punktów: 488 (strony) + 250 (bonusy)
Łącznie: 5199

10. Magdalena Hupało
Brak zgłoszeń

Łącznie: 5450

The winner is... Zwycięzcą Dziecięcych poczytań w 2017 bezapelacyjnie została Sylwia!!! Sylwio, kochana, serdecznie Ci gratuluję i dziękuję za niesamowitą walkę i wyszukiwanie książek pasujących do bonusów. Brawo!
Jako zwyciężczyni napisz proszę do mnie wiadomość na maila (lub FB - będzie szybciej ;) ) z danymi do wysyłki. Tam też podejmiemy decyzję o nagrodzie.
Oficjalnie informuję, że Sylwia otrzymuje bonus na 30zł do wybranej księgarni :)
Chciałabym jednak nagrodzić kogoś jeszcze. Bardzo proszę każdą z powyższych osób o przesłanie danych adresowych na maila: krainaksiazkazwana@gmail.com
W ramach podziękowania każdy z Was otrzyma ode mnie drobny upominek! Wysyłka nastąpi w drugiej połowie stycznia (wybieram się do Polski!)A teraz czas na rozpoczęcie nowej edycji DZIECIĘCE POCZYTANIA BONUSOWE!!!


Miałam zrezygnować z motywu dziecka, ale doszłam do wniosku, że to właśnie ten motyw głównie wyróżnia nasze wydarzenia. Żeby nie było zbyt podobnie z innymi - chociażby u Sylwii, która ma "Grunt to okładka" (i które gorąco polecam!), to zostajemy w temacie.


O co chodzi?
Czytamy książki, które zawierają w sobie jakąkolwiek wzmiankę o motywie dziecka. Bierzemy pod uwagę wszelkie książki dziecięce oraz młodzieżowe, ale również wszystkie pozostałe, jeśli pojawia się w nich dziecko, np. "Harry Potter" - chyba każdy wie, że jest tam masa dzieci; "Pan Wilk i kobiety" (erotyk) - główny bohater ma córkę; "Poszukiwania" - Nora Roberts - poszukiwany jest chłopiec.
Dopiero po rozpoczęciu pierwszej edycji wydarzenia zauważyłam, że w większości książek pojawia się motyw z dzieckiem - w fantastyce, horrorach, romansach, powieściach erotycznych, science fiction - naprawdę wszędzie.

Gorąco zachęcam Was do udziału. Wyzwanie czytelnicze startuje dzisiaj i będzie trwało do 31 grudnia 2018 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę (może taką, jak Sylwia, może coś innego równie zaskakującego).


Co jest brane pod uwagę przy podliczaniu każdego miesiąca?
Ilość stron - każda strona to jeden punkt. Również z książek dziecięcych.
W każdym miesiącu będą nowe bonusy. Za każdy znaleziony, będą przyznawane konkretne punkty.
Osoba, która na koniec roku zbierze ich najwięcej - wygrywa!


Do wyzwania można dołączyć w każdym momencie, nawet w grudniu! Aby wziąć udział w wyzwaniu nie trzeba posiadać bloga! Wystarczy pisać krótkie opinie o przeczytanych i pasujących do wytycznych książkach np. na portalu lubimy czytać, granice, biblionetka, goodreads.


Zgłoszenia za miesiąc STYCZEŃ zostawiamy w komentarzach pod tym postem!
Bardzo proszę, aby zostawiać je w formie drzewka (odpowiadając na własny komentarz) lub edytując swój komentarz i dopisując dalej w jednym. Dla Was to minutka, a dla mnie znaczne ułatwienie przy podsumowaniach!

Zgłaszając konkretne pozycje, w komentarzu należy zawrzeć:
- tytuł i nazwisko autora
- liczbę stron
- informacja o bonusach, jeśli się należą
- link do opinii lub recenzji
np. "Mąż potrzebny na już" - Małgorzata Falkowska, str. 416 + bonus 50+50
link.


EDIT!!! Wiem, że w poprzedniej edycji jedna osoba miała problem z zostawianiem linków w komentarzach - komentarze się same usuwały, a ja nigdzie ich nie miałam. Jeśli ktokolwiek miałby taki problem, niech to zaznaczy w komentarzu, wtedy zgłoszenia będzie mi wysyłać odpowiednio na maila, tak jak Buba Bajdocja to robiła ;)


BONUSY na miesiąc styczeń!
1. W styczniu obchodzimy dzień babci i dziadka, dlatego za pojawienie się w treści babci lub dziadka + 50punktów
2. Żyjemy wciąż świętami, więc za każdą świąteczną książkę + 50 punktów
3. Obchodzimy również Trzech Króli, więc za książki historyczne (również np. romanse historyczne) + 50 punktówJeszcze raz przypominam, że zgłaszać można każdą książkę, która zawiera w sobie motyw dziecka! Jeśli znajdziecie w nich dodatkowe bonusy, zaznaczcie to w zgłoszeniach, a otrzymacie dodatkowe punkty!Miłej zabawy! Będę wdzięczna, za opublikowanie w mediach społecznościowych baneru wyzwania czytelniczego i zachęceniu znajomych do wspólnej zabawy.


Szczęśliwego Nowego Roku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...