wtorek, 9 stycznia 2018

"Pan Wyposażony" - Lauren Blakely
Tytuł: Pan Wyposażony
Tytuł oryginału: Big Rock
Autor: Lauren Blakely
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 11 stycznia 2018
Liczba stron: 255


     Na polskim rynku wydawniczym coraz więcej książek posiada okładkę, na której jest naga męska klata, a podobno tego typu okładki nie przyciągają czytelników, którzy z całą pewnością nie sięgną po nią w księgarni. Czy na pewno? Skoro co drugi erotyk osiąga najwyższe miejsca w topkach empiku, to chyba jednak czytelniczki chętnie po nie sięgają? A może tutaj sprawdza się metoda nie oceniania po okładkach? Jak było w przypadku książki o dość przewrotnym tytule?


     Spencer Holiday jest przystojnym, zielonookim dżentelmenem o doskonałym ciele. Ma dwadzieścia osiem lat, jest zadeklarowanym singlem i właścicielem nieźle prosperującego biznesu. Wychował się w szczęśliwej rodzinie i wykształcił na znakomitych uczelniach. Jest inteligentny, odważny i zdecydowany, a ponadto doskonale wie, czego pragną kobiety i... potrafi im to dać. Nie narzeka na brak seksu, jednak zbytnio ceni swoją niezależność, by zaangażować się w jakikolwiek poważniejszy związek. Ta cudowna wolność kończy się, gdy ojciec prosi go o specyficzną pomoc podczas wyjątkowo ważnej transakcji handlowej. Kontrahent, któremu pan Holiday sprzedaje swój słynny sklep z ekskluzywną biżuterią, znany jest ze swych konserwatywnych poglądów. Ceni honor, wierność i rodzinne wartości. Dlatego ewentualne erotyczne skandale podczas finalizowania transakcji kupna firmy byłyby nie do przyjęcia. Spencer musi więc na tydzień stać się idealnym młodym człowiekiem, najlepiej narzeczonym jakiejś odpowiedniej kobiety, która za chwilę zostanie panią Holiday. Jako że mężczyzna szczerze kocha ojca, postanawia zrobić wszystko, by mu pomóc. Najlepszą kandydatką na tymczasową narzeczoną wydaje się jego przyjaciółka i wspólniczka — piękna i mądra Charlotte. Wkrótce okazuje się jednak, że udawany romans staje się zaskakująco realny... [opis wydawcy]

     Przed przystąpieniem do tej lektury zastanawiałam się, czego mogę po niej się tak właściwie spodziewać. Gorący romans, mroczna intryga? Wydawnictwo Editio Red udowodniło, że posiada w swoich zasobach sporą ilość naprawdę dobrych, wciągających i zaskakujących książek, w tym naszych rodzimych autorek. Tym razem trafiło na książkę o dość zaskakującym tytule, który z całą pewnością przyciąga uwagę i zaskakuje czytelników.

     Lauren Blakely bez wątpienia włada niesamowicie lekkim i przyjemnym piórem, dzięki czemu powieść czyta się bardzo szybko. Należy pamiętać, że książka nie ma dużych rozmiarów, ale może to i dobrze? Autorka oszczędziła czytelnikom zbędnych opisów, a całą fabułę sprawnie podzieliła pomiędzy dialogami, a opisami, na które się zdecydowała. Jak już wspomniałam, całość jest bardzo lekka, momentami zabawna i z całą pewnością przynosząca chwilę relaksu i oderwania się od rzeczywistości.

     W tej książce czytelniczki znajdą, choć na pozór idealnych, pięknych i bogatych bohaterów, to jednak dostrzegą w nich również pewne rysy, które tak naprawdę ma każdy z nas, niezależnie od wyglądu czy statusu majątkowego. To właśnie sprawia, że całość zdaje się być bardziej rzeczywista i przyziemna, choć wielokrotnie można dać się ponieść fantazji. Spodobały mi się tutaj przede wszystkim dialogi, które nie są sztuczne i wykreowane na siłę, a momentami nawet przepełniają je emocje. To, co jest ważne w romansie erotycznym, to sceny seksualne. Tutaj nie jesteśmy zarzuceni tylko nimi, ale kiedy już pojawiają się miłosne zbliżenia, napisane są bardzo dobrze - delikatnie i zmysłowo, ale z odrobiną mocnego charakteru, czyli tak, jak lubię najbardziej. Z całą pewnością przyjemnie się czytało i przechodziło przez każdą kolejną stronę.

     Pan Wyposażony to lekka i niezobowiązująca lektura na jeden wieczór, która dostarczy przyjemnych wrażeń i pomoże oderwać się od szarości dnia codziennego. Barwne opisy i ciekawe dialogi są świetnym połączeniem pośród intrygujących bohaterów.KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCEBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...