niedziela, 1 października 2017

Maluch odkrywa świat. Pory roku
   
      Maluch odkrywa świat. Pory roku to zestaw czterech kartonikowych książek, które skierowane są do najmłodszych dzieci, które uczą się wymawiać pierwsze słowa. Najmłodsi czytelnicy w wieku 1 - 2 lata będą zachwyceni jakością wykonania książeczek, intensywnymi barwami i ciekawymi słowami, które niebawem zaczną wymawiać.


     Każda z książeczek dotyczy innej pory roku. Znajdziemy tutaj Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę. Książeczki dostępne są tylko w komplecie w ozdobnym kolorowym pudełeczku.


     Książeczka Wiosna dostarcza nam przepięknym obrazków, w których dominują odcienie zieleni. Nasze pociechy mogą uczuć się nazw zwierząt, czy przyrządów służących do sprzątania zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Moja córeczka jest w idealnym wieku do tych książeczek (ma 2 latka). Z wielkim zainteresowaniem pokazuje na poszczególne elementy, pytając co to jest. Wiele z tych obrazków potrafi już sama nazwać, jednak część jest dla niej nowym wyzwaniem.     Latem, nasze maluchy wybiorą się nad wodę, gdzie poznają nowe słowa związane z tym miejscem, takie jak: plaża, ryby, okulary przeciwsłoneczne, czy koło ratunkowe. Wybiorą się też na wieś oraz na spacer po lesie. Idealna zabawa połączona z nauką!     Jaka jest różnica pomiędzy garderobą letnią a jesienną? Co zwierzątka robią jesienią w lesie i jakie w ogóle możemy spotkać? A może rodzice zaznajomią swoje dzieci z odgłosami wydawanymi przez zwierzęta? W końcu sowa i niedźwiedź są charakterystycznymi zwierzakami. Warto również zwrócić uwagę dziecku na zmieniające się w otoczeniu barwy. Szczególnie, że jesień widziana tuż za oknem dostarcza nam ich całą paletę.
     W ostatniej książeczce zmieniamy aurę na typowo zimową z dużą ilością śniegu i świetnej zabawy. To idealny moment na pokazanie dziecku, jak wyglądają nasze wspomnienia z okresu zimowego, ponieważ w dzisiejszym świecie taki widok, często jest tylko obrazem w telewizji. Zimowa książeczka dostarcza również informacji o świętym Mikołaju, świętach Bożego Narodzenia, czy Nowym Roku.

     Dla najmłodszych czytelników te książeczki są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a przy okazji naukę nowych słówek. Z czystym sumieniem mogę je polecić zarówno ja, jak i moja córeczka.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...