środa, 16 sierpnia 2017

"Alcatraz kontra Bibliotekarze. Kości skryby" - Brandon Sanderson
Tytuł: Kości skryby
Tytuł oryginału: Alcatraz Versus the Scrivener's Bones
Cykl: Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 2)
Autor: Brandon Sanderson
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 24 maja 2017
Liczba stron: 320


     Niezbyt często zdarza się tak, że książka młodzieżowa wciągnie mnie na tyle, że nie mogę się doczekać, kiedy poznam dalszy ciąg przygód intrygujących bohaterów. Tym razem czekać nie musiałam długo, ponieważ kolejna część cyklu czekała już na mnie na półce. Czy i tym razem przygody trzynastoletniego chłopca wciągnęły mnie bez opamiętania? Sprawdźmy!

      Alcatraz Smedry wraca w wielkim stylu.  Infiltruje Bibliotekę Aleksandryjską,  która bynajmniej nie została zniszczona i jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi, szuka swojego ojca, który jednak wcale nie umarł, i odkrywa dziwny złoty sarkofag, w którym może znajdować się klucz do jego zdumiewającego talentu do psucia różnych rzeczy. Aha, jest przy nim jego najlepsza przyjaciółka Bastylia - po to, by spuścić manto mrocznym Bibliotekarzom, ma się rozumieć. A walczyć przyjdzie im z najstraszniejszymi spośród Bibliotekarzy: tajną sektą złodziei dusz, Skrybami.

     Chciałabym Wam wskazać największą zaletę tej książki, ale nie potrafię. Myślę nad tym dzisiaj pół dnia i wciąż nie potrafię wybrać jednej konkretnej cechy, która byłaby najlepsza. Dlaczego? Ponieważ kolejna część serii Alcatraz kontra Bibliotekarze jest równie wspaniała, jak pierwsza i mam ogromny problem ze wskazaniem lepszej. Rzadko się to zdarza, ale tym razem naprawdę nie potrafię dokonać wyboru.

      Po raz kolejny Brandon Sanderson pokazuje nam, jak umiejętnie bawi się językiem i ewidentnie czerpie z tego wielką radość. Momentami odnosiłam wrażenie, że autor spisywał wszystko, co tylko przyszło mu na myśl. Jeśli tak faktycznie było, to miał świetny pomysł, który rewelacyjnie się prezentuje. Sanderson zastosował narrację pierwszoosobową, co dodatkowo pozwala nam odczuć wszelkie uczucia kierujące głównym bohaterem. A muszę przyznać, że trzynastoletni chłopiec jest niezastąpiony i nie sposób go nie polubić. Jestem pewna, że ma już całą rzeszę wiernych fanów, która w szybkim tempie będzie się powiększać. Tym razem pojawia się wielu nowych bohaterów, z których najwspanialszym z całą pewnością jest starszy pan Smedry. Jest on jednym z najciekawszych bohaterów!

     To, na co musicie się przygotować, sięgając po tę książkę, to ogromna dawka szalonego humoru, który sprawi, że wielokrotnie głośno się zaśmiejesz! Nie raz, nie dwa. Właściwie będziesz się śmiać bez przerwy. Dlatego warto sięgać po książki Sandersona z serii Alcatraz kontra Bibliotekarze! Pamiętajcie jednak o tym, by zacząć od tomu pierwszego! Nie dajcie odebrać sobie przyjemności poznania części pierwszej, która jest równie dobra, jak druga.

      Kości Skryby to druga część niesamowitego cyklu autorstwa Brandona Sandersona, która każdego doprowadzi do niekontrolowanego śmiechu! Lekka, przyjemna i przezabawna opowieść o zmaganiach trzynastoletniego chłopca, który skradnie sympatię każdego. Nie wiem, czy młodzież, która jest grupą docelową tej serii zrozumie wszystko tak, jak starsi czytelnicy, ale polecam każdemu! Fantastyczna przygoda gwarantowana!


KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...