niedziela, 18 czerwca 2017

"O srebrnej łyżce" - Justyna Bednarek
Tytuł: O srebrnej łyżce
Seria: Poczytaj ze mną
Autor: Justyna Bednarek
Ilustracje: Daniel de Latour
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 26 kwietnia 2017
Liczba stron: 48


      Po książeczki z serii Poczytaj ze mną sięgałam już wielokrotnie i za każdym razem byłam niesamowicie zadowolona. Co najbardziej w nich mnie urzekało, jako rodzica? Piękne przesłanie i nauka, jaką można wynieść z tych książeczek.

       Z chwilą gdy do domu państwa Lahmanów trafia rezolutna srebrna łyżka, życie rodziny zaczyna nabierać nowych barw. Łyżka pomaga gospodarzom, a z ich małym synkiem Dawidem nawiązuje szczególną więź. Dzięki tej znajomości chłopiec staje się bohaterem wielu niezwykłych przygód.


      


      Historia O srebrnej łyżce to przypowieść, o czym nasi najmłodsi czytelnicy dowiedzą się z pierwszych stron książeczki. Tak jak poprzednio, seria Poczytaj ze mną stawia przede wszystkim na naukę podczas dobrej zabawy. Dzieci w prosty i zrozumiały sposób dowiedzą się, co to jest przypowieść oraz dlaczego czytanie książek jest tak ważne. Autorzy książki zaznaczają również, iż najwięcej przypowieści znajduje się w Biblii, nawiązując do niektórych z nich. Kiedy już nasze pociechy zaznajomią się ze znaczeniem słowa "przypowieść", będą mogły spokojnie przystąpić do lektury.

      Zaczynając czytać bajeczkę z córeczką zaczęłam się zastanawiać, czy jej zawartość jest na pewno tym, czego się spodziewałam. Tytuł początkowo kojarzył mi się z rodziną, może wielkim obiadem, albo ciekawym śniadaniem. Z dziećmi, które nie chcą jeść lub wręcz przeciwnie - zdrowo się odżywiają. Tutaj Justyna Bednarek zabiera nas do pierwszego rozdziału, "w którym dobry Stwórca ulepił świat z nicości". Przyznam szczerze, że byłam bardzo zaskoczona. Po chwili jednak okazało się, że historia przedstawiona przez autorkę jest fantastycznie napisana! W prosty i "zrozumiały" sposób opowiada o tym, jak Bóg stworzył świat i dlaczego stworzył człowieka! Jestem pewna, że z tą książeczką rozmowa z dziećmi na tematy powstawania świata (wśród osób wyznających podobne poglądy religijne) może być dużym ułatwieniem. Ale to nie wszystko! Nie myślcie sobie, że dostaliście fragment Biblii, czy katechizmu! Co to, to nie! Stwórca zesłał do domu Lahmanów również srebrną łyżeczkę i od tego momentu zaczyna się najwspanialsza przygoda.

      Mały Dawid zaprzyjaźnia się z łyżeczką i odbywa z nią fantastyczne przygody! Jakie? Tego Wam nie powiem, żeby za wiele nie zdradzić. Są jednak niesamowite i z pomocą dziecięcej wyobraźni mogą zostać w naszej pamięci na długo.
Justyna Bednarek w bardzo przyjemny sposób pokazuje nam, czym jest prawdziwa przyjaźń, mówi dlaczego warto być grzecznym i spełniać dobre uczynki. To naprawdę wspaniała historia, którą nasze dzieci często będą chciały usłyszeć na dobranoc lub podczas zabawy.
      Warto zaznaczyć, że to kolejne wspaniałe wydanie. Gruby i trwały papier, duża czcionka odpowiednia dla dzieci uczących się czytać oraz tych, którym potrzebny jest czytelniczy trening. Dodatkowo bardzo spodobały mi się ilustracje w wykonaniu Daniela de Latoura, które przykuwają wzrok i nadają fabule niesamowitych barw.

      O srebrnej łyżce to piękna opowieść, która skradnie serduszka najmłodszych czytelników, a rodzice będą z niej bardzo zadowoleni. To książeczka, która bawi i uczy, a dzięki mądrej i treściwej fabule pozostaje w głowach na dłużej. Szczerze polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...