czwartek, 22 czerwca 2017

"My Little Pony. Krótkie opowieści na dobranoc"
Tytuł: My Little Pony. Krótkie opowieści na dobranoc
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 25 kwietnia 2017
Liczba stron: 192


     Bardzo długo zastanawiałam się, czy do małej biblioteczki mojej córeczki dołączyć książeczkę ze świata kolorowych kucyków. Długo trwałam w przekonaniu, że wolę jej zbierać bajki tradycyjne lub bardziej niszowe. Dotarło do mnie jednak, że pewna moda będzie trwała długo, więc dlaczego mam sama jej nie poznać od środka? Tym sposobem My Little Pony zagościły na naszej półce. Czy chętnie będziemy do nich wracać?

      Rarity jest niezwykle podekscytowana otwarciem nowego butiku, Spike wybiera się w niebezpieczną podróż do Smokolandii, a Applejack organizuje koncert. Ale to nie wszystko! W książeczce zebrano aż dwanaście najróżniejszych opowieści, Pomimo tego i cała książeczka jest sporych gabarytów, jak na pozycję dziecięcą, to opowieści nie są zbyt długie i idealnie nadadzą się na wieczorne czytanie do snu.

      Po przeczytaniu wszystkich historyjek zaczęłam zastanawiać się, dlaczego jednak wcześniej nie sięgnęłam po książeczkę z kucykowej serii. Córeczce "koniki" bardzo przypadły do gustu i codziennie chętnie spędzała z nimi czas. Kilka razy oglądała My Little Pony w telewizji i muszę przyznać, że książeczka zdecydowanie dorównuje bajce na ekranie telewizora.


      Bardzo spodobał mi się język, którym napisana jest bajka. Jest prosty i przyjemny, jednak nie został pozbawiony fantastycznego humoru, który znamy własnie z bajek na wielkim ekranie. Kucyki są szalenie dowcipne, ich interpretacje niektórych nazw wręcz komiczne. Wszystko jednak zachowane z umiarem i odpowiednim urokiem. Bardzo się ucieszyłam, gdy okazało się, że każda z historii zakończona jest morałem, ponieważ w dzisiejszym świecie coraz częściej trafiają w nasze ręce książeczki, które nie wnoszą nic mądrego w życie naszych pociech.


      Należy zwrócić uwagę na przepiękne ilustracje, które zdobią niemalże każdą kartkę Krótkich opowieści na dobranoc. Taki zabieg pozwana najmłodszym czytelnikom na rozwijanie wyobraźni i zachęca do poznawania dalszych części historii. Książeczka idealnie sprawdzi się w roli czytania na dobranoc najmłodszym, jak i do czytelniczego treningu dla trochę starszych dzieci. Podział na rozdziały pozwoli oderwać się od lektury, by zrobić sobie przerwę i bez problemu pozwoli wrócić do czytanki.

      My Little Pony. Krótkie opowieści na dobranoc to wspaniała książeczka, która zadowoli zarówno najmłodszych czytelników, jak i ich rodziców. Zabawne historie wspaniałych kucyków zakończone morałem, to coś, co warto podsuwać w rączki naszych dzieci. Opowiadania napisane prostym i przyjemnym językiem, który zachęci do lektury nawet opornych młodych czytelników. Polecam!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...