środa, 21 grudnia 2016

"Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu" - Joanna Jax [fragment recenzji]  Wojna... tragedie milionów ludzi, niszczenie niczym żywioł wszystkiego, co stoi na drodze. Co musi siedzieć w tych chorych umysłach, że decydują o życiu i śmierci.

Tytuł: Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu
Cykl: Zemsta i przebaczenie. Tom I
Autor: Joanna Jax
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 22 listopada 2016
Liczba stron: 376


     Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi, lecz oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko - pozycja społeczna, stopień zamożności, wyznawane wartości. Dzień, w którym dwaj młodzi chłopcy dowiadują się o swoim istnieniu, diametralnie zmienia ich życie, kładzie się cieniem na ich losie i wpływa na przyszłe pokolenia. Bracia muszą zmierzyć się z rzeczywistością, wzajemną niechęcią, trudną historią swojego kraju.  Na drodze Juliana i Emila stanie także miłość i namiętność. Czy uczucie pozwoli zapomnieć o zadrze w sercu i zemście, czy wyzwoli kolejne demony? [materiały wydawnictwa]Póki niewypowiedziane są niektóre słowa, można mieć złudzenie, wymyślać historie, żywić się nadzieją.


      Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu to pierwszy tom nowego cyklu autorstwa Joanny Jax. Pisarka zadebiutowała sagą o rodzinie von Becków. Niestety nie miałam wcześniej przyjemności zetknąć się z jej twórczością. toteż nie do końca wiedziałam, czego mogę się spodziewać....kiedy ocierasz się o śmierć w każdej minucie swojego życia, nie myślisz o swoich błędach i tym co zrobiłeś w życiu źle. Żałujesz, że wielu rzeczy nie zrobiłeś.     Zemsta i przebaczenie to powieść niezwykła. Wzrusza, skłania do przemyśleń, wciąga bez pamięci, intryguje i nie pozwala się oderwać od książki choćby na moment.  Jest to historia, którą szczerze mogę polecić każdemu. Znakomita kreacja bohaterów, narastające napięcie, odpowiednie tempo akcji, dbałość o detale, miłość, wojna, ludzkie perypetie... Krótko mówiąc: wszystko czego się oczekuje od dobrej literatury, znaleźć można w tej książce. Gorąco polecam!Pełna recenzja napisana dla portalu Polacy nie gęsi, gdzie przeczytać można pełną opinię. Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi oraz wydawnictwu Videograf 
 

1 komentarz:

  1. Nazwisko autorki na razie nic mi nie mówi. Może kiedyś poznam jej twórczość, ale na razie mam inne plany czytelnicze. ;)

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...