poniedziałek, 12 marca 2018

"Odkrywcy: Amazonia" i "Sportostworki" || gry planszowe

Tytuł: Odkrywcy: Amazonia
Autor: Anna Sobich-Kamińska
Ilustracje: Ewa Geruzel
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2017
Cena: 44,90zł
Wiek: 6-8 lat


     Jak już część z Was może wiedzieć - uwielbiam gry planszowe. Nie ważne, czy przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, czy dla dorosłych. Każda z nich porywa mnie do zupełnie innego świata dostarczając różnych emocji. Swoim zamiłowaniem do gier powoli próbuję zarazić córeczkę, w końcu nie samymi książkami człowiek żyje. 

     Dziś chciałabym Wam pokazać dwie gry od wydawnictwa Zielona Sowa, które przeszły mój test i już teraz mogę Wam napisać, że gorąco polecam obie!

     Amazonia 
Losuj i dokładaj kafelki ze zwierzętami tak, aby dostać jak najwięcej punktów. Każdy z graczy losuje 1 kafelek i dokłada go do kafelków, które są już na stole. Wylosowany kafelek musi do nich pasować - kafelki pasują do siebie, gdy na dwóch przylegających brzegach są takie same kolory (żółty bok do żółtego, niebieski do niebieskiego itd.). Obrazek na dołożonym kafelku może być do góry nogami albo bokiem, ważne, żeby zgadzały się kolory na przylegających bokach. 

Rozważnie używaj żetonów-talizmanów (Pomnóż, Przenieś, Wymień, Obróć), które mogą przesądzić o Twoim zwycięstwie! Każdy żeton ma inną moc i można go wykorzystać tylko raz w całej grze. 

Gra kończy się jak wszystkie kafelki zostaną wyłożone. Wygrywa ten gracz, który zdobędzie najwięcej punktów. [opis wydawcy]

     Przyznaję, że początkowo mocno musiałam wczytać się w zasady gry, a dokładnie w podliczanie punktów, ale jak tylko zaczęłam się orientować w punktacji, gra zaczęła szybko przebiegać, a kombinowanie i próby logicznego myślenia okazały się fantastyczne! Trzeba pamiętać o tym, że ta gra z całą pewnością nie nadaje się dla małych dzieci! 5-6 lat to odpowiedni wiek, by zachęcić dzieci do tej gry i pomóc w początkowym podliczaniu punktów. Mogę jednak śmiało stwierdzić, że nie dawałabym górnej granicy wiekowej, ponieważ ja bawiłam się przy niej wyśmienicie. To, co daje dodatkową frajdę dla młodszych graczy, to możliwość poznania amazońskich zwierząt.
Sportostworki 

Tytuł: Sportostworki
Autor: Anna Sobich-Kamińska
Ilustracje: Marta Żurawska-Zaręba
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2017
Cena: 59,90zł
Wiek: 4-5 lat

     Czy wiesz, że sport to zdrowie?
Na pewno wiedzą o tym Sportostworki, które żyją w bajkowym Sportogrodzie! Sportostworki to wesołe i przyjazne istoty, które bardzo lubią ćwiczyć i brać udział w najróżniejszych zawodach. Biegi, podnoszenie ciężarów, skakanie na skakance, skok w dal, jazda na łyżwach, pływanie, piłka nożna czy koszykówka - każdy Sportostworek ma swoją ulubioną dyscyplinę! I każdy jest inny! Sport jest dla każdego - również dla Ciebie! Weź udział w zawodach w Sportogrodzie! I pamiętaj, że najważniejsza jest dobra zabawa i uczciwa gra! [opis wydawcy]

     Muszę przyznać, że do tej gry nie byłam początkowo przekonana i właściwie sama nie wiem dlaczego. Koleżanka jednak mi ją poleciła mówiąc, że ta dla Leny nada się idealnie (Lena ma 2,5 roku). Postanowiłam spróbować i wiecie co? To był świetny wybór! Oczywiście córka jeszcze w pełni z gry nie korzysta, ale już teraz może w fantastyczny sposób się nią bawić. Gra zawiera w sobie karty na których przedstawione są różne sporty lub fragmenty sportostworków. Zadaniem gracza jedna odnalezienie całego sportowca lub wskazanej rzeczy / rodzaju sportu. Tę grę można poznawać na różne sposoby. Moja córka ćwiczy na nie spostrzegawczość, gdyż na planszy sama czasami się gubię i zajmuje mi chwilę odnalezienie konkretnego elementu. Starsze dzieci dodatkowo pokonują drogę, by znaleźć się na podium, a dla każdego gracza przewidziany jest medal!
Oprócz tradycyjnej gry, którą oferuje zawartość można ją jeszcze wykorzystać w inny sposób. Znacie kalambury? Karty znajdujące się w grze idealnie się do nich nadadzą! Jedna osoba pokazuje uczestnikom rodzaj sportu, a pokazujący musi go odpowiednio zaprezentować. Teraz już wiem, że Sportostworki zostaną z nami na długo. Polecam bardzo!


Gry dostępne tutaj:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...