sobota, 3 marca 2018

"Niezapominajek" - Michael Broad
Tytuł: Niezapominajek
Tytuł oryginału: Forget Me Not
Autor: Michael Broad
Tłumaczenie: Elżbieta Desperak
Ilustracje: Michael Broad
Wydawnictwo: BIS
Data wydania: 12 grudnia 2011
Liczba stron: 32


     Ta książeczka jest kolejną niespodzianką, jaką otrzymałyśmy z Lenką. Nie wiedziałyśmy czego możemy się spodziewać po zawartości, ale okładkowy słonik zrobił na nas dobre wrażenie. Obie miałyśmy nadzieję, że spotkamy się z niezapomnianą przygodą.


     Na początku mogę od razu Wam napisać, że ta książeczka z całą pewnością przeznaczona jest dla mniejszych dzieci, powiedzmy w przedziale wiekowym 3-5 lat, głównie ze względu na niewielką ilość tekstu. Nie ma go dużo, bo raptem po dwa, trzy zdania na dużych stronach. Jednak czasami nie ilość, a jakość jest ważna. I tak jest w tym przypadku. Michael Broad zapoznaje nas ze słoniekiem Monty oraz jego mamą. Autor przekazuje nam w treści, abyśmy pamiętali o tym, by nigdy nie odchodzić od stada. Oczywiście te słowa kierowane są do dzieci. Pokazuje im, co się dzieje, gdy dziecko o tym zapomni i odłączy się na moment od swojej rodziny. Jak łatwo dziś zgubić się w tłumie, wielkim mieście, lesie, czy gdziekolwiek, jeśli nie znamy otoczenia? Monty oczywiście nie posłuchał mamy i stado zniknęło mu z oczu. Mały słonik został sam, bał się i nie wiedział, jak ma trafić do swojej ukochanej mamy. Ta czytanka w piękny sposób uświadamia dzieciom, jak ważne jest nie oddalanie się od opiekunów.

     Na uwagę zasługują przepiękne ilustracje, którymi wciąż się zachwycam i nie mogę nacieszyć oczu. Mają intensywne kolory, choć nie są rażące, a stonowane. Gruby papier ma szansę na uniknięcie szybkiego poszarpania przez małe rączki. Książka jest wydana w twardej oprawie i dużym formacie, jak na słoniki przystało. Piękna, barwna i z mądrym przesłaniem. Polecam!!!KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCEBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...