piątek, 29 grudnia 2017

"Wszystkie przygody Żabka i Ropucha" - Arnold Lobel
 Tytuł: Wszystkie przygody Żabka i Ropucha
Seria: Żabek i Ropuch
Autor: Arnold Lobel
Tłumaczenie: Wojciech Mann
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 9 listopada 2017
Liczba stron: 260


     Muszę przyznać szczerze, że gdy zobaczyłam na okładce napis "światowy bestseller", lekko zdębiałam. Może nie znam wszystkich książek dla dzieci, ale raczej większość tych znanych chociaż kojarzę. Tutaj okazuje się, że nie miałam o niej pojęcia, choć bohaterowie i ich przygody trochę kojarzyły mi się z O czym szumią wierzby. Nie pozostało jednak nic innego, jak przysiąść i poznać przygody Żabka i Ropucha, choć nie należą oni do moich ulubionych zwierząt.


     Żabek i Ropuch to najlepsi przyjaciele – wszystko robią razem. Kiedy Ropuch podziwia ogród Żabka, Żabek uczy go, jak powinno się sadzić kwiaty. Kiedy Ropuch piecze pyszne ciasteczka, Żabek pomaga mu je zjeść. Kiedy Żabek i Ropuch bardzo się boją, razem stają się odważni. [opis wydawcy].

     Zebrane opowieści w jednym tomie, to niesamowita gratka dla fanów żabich bohaterów, ale i rewelacyjna sprawa dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna z nimi przygodę - jak na przykład ja. Podczas lektury opowiadań byłam bardzo miło zaskoczona prostotą historyjek, ale w końcu nie trzeba przecież sięgać po niewyobrażalne wydarzenia, by zainteresować czytelnika, nawet tego najmłodszego. Arnold Lobel przypomina nam, że codzienność również może być niezwykle fascynująca.


     Jednym z najmocniejszych elementów tej publikacji są jej bohaterowie. Żabek jest niezwykle energiczny, zaś Ropuch dość niezdarny, ale tak, że wzbudza również naszą ogromną sympatię. Oba stworzenia są niesamowicie ciepłe i mają wielkie serduszka. Uświadamiają, jak ważna w naszym życiu jest prawdziwa przyjaźń, bezinteresowna pomoc, wspólnie spędzony czas, zarówno na niesamowitych przygodach, jak ten spędzony w zupełnej ciszy.

     Przygody Żabka i Ropucha to klasyka sama w sobie, która zainteresuje każdego, zarówno młodszych czytelników, nastolatków, jak i dorosłych, którzy chętnie przeniosą się na chwilę do bajkowego świata. W końcu na naukę i mądre słowa nigdy nie jest za późno, a tych tutaj nie brakuje. Dodatkowo na uznanie zasługuje rewelacyjny przekład w wykonaniu Wojciecha Manna!


     Wszystkie przygody Żabka i Ropucha to niesamowity zbiór opowiadań, który niesie ze sobą oprócz pięknych ilustracji, niezwykle mądre i wartościowe słowa, których ostatnio tak często brakuje w nowych publikacjach. Rynek zarzucony jest masą różnych książek dla dzieci i łatwo się w nich pogubić. Na tę pozycję jednak gwarantuję, że warto postawić! Polecam!
KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...