piątek, 27 października 2017

"Zemsta i przebaczenie. Morze kłamstwa" - Joanna Jax || RECENZJA
Tytuł: Zemsta i przebaczenie. Morze kłamstwa
Cykl: Zemsta i przebaczenie
Autor: Joanna Jax
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 10 października 2017
Liczba stron: 416


     Czasami trafiamy na takie książki, z którymi nie chcemy się rozstawać i marzymy o tym, by ulubiona seria nigdy się nie skończyła. Cóż, tak właśnie do tej pory było z cyklem Zemsta i przebaczenie, w skład którego wchodzą już cztery książki, a na swoją premierę będą czekały jeszcze dwie. Czy jednak warto będzie nadal czekać i poznawać dalsze losy bohaterów?


     Sytuacja polityczna na świecie zaczyna przybierać niespodziewany dla III Rzeszy obrót. Państwa sprzymierzone oraz Związek Radziecki powoli ujarzmiają niezwyciężone dotychczas Niemcy. W Polakach budzi się nadzieja, jednak niektórzy patrzą z niepokojem na poczynania Stalina. Nadchodzi czas powstania warszawskiego, zdobycia Berlina przez Armię Czerwoną i dramatycznych dla Polaków konferencji w Teheranie i Jałcie. Bohaterowie kolejny raz stają przed trudnymi wyborami, a ich siłą napędową są miłość i przyjaźń. Czy uda się pozostać wiernymi wyznawanym dotychczas wartościom, czy też kolejny raz zwycięży egoizm i chęć chronienia życia za wszelką cenę? A może ludzkie tragedie pozwolą inaczej spojrzeć na drugiego człowieka i wyzwolić nowe pokłady altruizmu? [opis wydawcy]

     Jeśli śledzicie w miarę uważnie moje wpisy, wiecie już, że bardzo zżyłam się z bohaterami cyklu Zemsta i przebaczenie i z wielką radością, ale i smutkiem poznawałam ich kolejne losy. Z wielkim utęsknieniem wyczekiwałam kolejnych części, by móc zaspokoić swój literacki apetyt.  Jednak wzrastał on z każdą kolejną książką. A jak było teraz? Przyznam jedno - nadal jestem głodna!

     Po raz kolejny Joanna Jax funduje swoim czytelnikom istny rollercoaster emocjonalny, choć znając odrobinę historię naszego kraju, możemy częściowo się domyślać, jak pod kątem faktów historycznych potoczy się opowieść. Nie obejdzie się jednak bez ogromnych emocji. Pisarka umiejętnie wodzi czytelnika za nos wrzucając go raz w miłosne uniesienia, raz w chwile wielkiej rozpaczy.

     Chciałabym Wam napisać w tym miejscu wiele słów. Skupić się dokładnie na bohaterach i zaprezentować emocje,, jakie towarzyszyły mi, ale również im na kartach powieści. Wiem jednak, że mogłabym się zagalopować i przez zupełny przypadek i całkowicie nieświadomie zdradzić zbyt wiele szczegółów, które odebrałyby Wam przyjemność czytania. To, o czym z całą pewnością musicie pamiętać, to fakt, że tej historii nie można poznawać wyrywkowo lub od środka. Każdy kolejny tom jest następstwem poprzedniego i żeby odpowiednio odnaleźć się w opowieści i relacjach pomiędzy poszczególnymi bohaterami należy tę historię poznać od samego początku do końca. Gwarantuję, że gdy zaczniecie, nie będziecie mogli się oderwać. 

     Morze kłamstwa choć jest czwartym tomem cyklu, to przy okazji jest pierwszą książką autorki, przy której szczerze poleciały mi łzy. I to kilkakrotnie. Z czystym sumieniem stwierdzam, że do tej pory jest to najlepsza część, pełna wzruszeń, refleksji i wielkich emocji. 

     Pod kątem językowym i stylistycznym napisana na równym poziomie, jak jej poprzedniczki. Lektura takich książek to niesamowita uczta dla czytelniczej duszy. Największym jej minusem jest to, że na kolejne części musimy zaczekać jeszcze kilka miesięcy, które mam nadzieję miną znacznie szybciej niż te w oczekiwaniu na tom czwarty.

  Rekomendując:   
     Joanna Jax po raz kolejny porywa czytelników do świata, w którym zamiast książki, dzierży się karabin. Morze kłamstwa to niesamowita opowieść o sile wielkiej miłości i przyjaźni. To historia ukazująca brutalne oblicze człowieka, ale i jego dobre serce. Czwarty tom Zemsty i przebaczenia jest morzem nadziei i wiary na lepsze jutro. Choć jest powieścią historyczną, to znajdziemy w niej również elementy humorystyczne, jak i wzruszające. Z sagą Joanny Jax jest ten problem, że czytelnik nigdy nie wie, czym zostanie zaskoczony! Polecam z całego serca!KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...