sobota, 7 października 2017

"My Little Pony The Movie. Kocham ten film" - Egmont
Tytuł: My Little Pony The Movie. Kocham ten film
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 13 września 2017
Liczba stron: 64


     Kto nie kojarzy kolorowych kucyków? Chyba nie ma takiej osoby! My Little Pony podbiły świat i nie zamierzają prędko go opuścić. To ich scena i ciągle ich czas. Nie dziwi mnie zatem pojawianie się coraz to nowszych nawet książkowych publikacji z kucykami w roli głównej.

     Każda kolejna przygoda niesamowitych kucyków musi mieć w sobie coś szalenie wyjątkowego. Tym razem w ich fantastycznej krainie miał się odbyć Festiwal Przyjaźni. Kto by nie chciał się na nim pojawić?! Z całą pewnością nasi mali czytelnicy mocno zacierali już rączniki. Taka zabawa to nie przelewki! Bohaterów zastajemy w trakcie wielkich przygotowań. Niestety okazuje się, że po drodze coś poszło nie tak, jak powinno. Wróg unieszkodliwił trzy księżniczki! Czwarta z nich staje przed ogromnym wyzwaniem - musi jakoś im pomóc. Tylko jak?

     Wydawnictwo Egmont jak zawsze niezawodne. Książeczka jest wspaniałej jakości: duży format, twarda oprawa, gruby, śliski papier i niezwykle wyraziste, barwne ilustracje, które przyciągają wzrok czytelnika. Nie tylko tego najmłodszego! Tekstu jest stosunkowo niewiele. Duża czcionka ułatwiająca czytanie znajduje się na jasnych polach, dzięki czemu oczka naszych pociech nie będą się za bardzo męczyć. Drażnią mnie publikacje, w których tekst znajduje się wprost na wielobarwnych rysunkach. Wtedy czytanie jest dość kłopotliwe i zniechęcające.

     My Little Pony The Movie. Kocham ten film to jedna z wielu tych publikacji, które dzieci uwielbiają i po kilku tygodniach znają tekst na pamięć. Sama uwielbiam książeczki, które ukazują się z tej serii, a na blogu mieliście okazję przeczytać już między innymi o Pięknej i Bestii, Vaianie, Elenie z Avaloru czy Krainie Lodu z Elsą i Anią w roli głównej. Jesteśmy z córeczką wielkimi fankami książeczek z serii Kocham ten film i z całą pewnością będziemy się rozglądać za kolejnymi.


     Bardzo się cieszę, że książeczka oprócz prostej historii niesie za sobą piękne przesłanie. Tym razem poruszony został temat wielkiej przyjaźni. Kucyki pokażą, jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń. Udowodnią, że na swoich prawdziwych przyjaciołach zawsze można polegać, bez względu na wszystko. Piękna i za razem mądra książeczka, to coś, co zawsze będę podsuwać swojej córeczce. Polecam!KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...