piątek, 15 września 2017

"Bajeczki 3 latka"


Tytuł: Bajeczki 3 latka
Tekst: Stephanie Moss
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Ilustracje: Lizzie Walkley
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: czerwiec 2017
Liczba stron: 48
Wiek: 3+


     Obserwatorzy bloga zapewne świetnie zdają sobie sprawę z tego, że od dwóch lat namiętnie zaczytuję się w bajkach nie tylko ze względu na fakt, że zostałam matką. Lektury dziecięce uwielbiałam zawsze, a szczególnie wtedy, gdy wraz z bohaterami bez żadnych problemów przenosiłam się do ich świata, z którego ciężko mnie było oderwać. Jak było tym razem?     Pierwsze co od razu rzuca się w oczy każdemu, to przepiękne ilustracje! Są fantastyczne! Przysięgam, że gdy sięgałam po Bajeczki 3 latka byłam pewna, że będzie kilka prostych obrazków, jakieś pierwsze słówka i tyle. To, co otrzymałyśmy pod postacią tej książeczki przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Nawet moja córeczka, która w październiku skończy dwa latka przeglądała ją z zachwytem mówiąc co chwilę "wow! wow!". Gdy entuzjazm odrobinę zelżał, przyszedł czas na pytania.

      Książeczka składa się z sześciu krótkich opowiadań. Każde jest bardzo przyjemne zarówno dla słuchających dzieci, jak i czytających opiekunów. Wszystkie historie przede wszystkim są mądre i niosące naukę dla naszych pociech! Bohaterowie opowiastek uczą się marzyć, wytężać wyobraźnię i kreatywnie spędzać wolny czas. Przecież w świecie dziecka wszystko jest możliwe, prawda?

     Historyjki nie są długie. Napisane dużą i przejrzystą czcionką pomiędzy obrazkami idealnie nadają się nie tylko dla dzieci, które lubią słuchać czytanych opowieści w dzień lub do snu, ale również dla tych, które właśnie uczą się czytać lub są na etapie ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę, że niektóre znaczące słowa są wytłuszczone, aby zostały w pamięci dziecka na dłużej.

     Bajeczka w naszym przypadku idealnie sprawdza się zarówno do czytania przed snem, jak i w dzień, kiedy przychodzi czas na chwilę odpoczynku i relaksu. Opowiastki nie są długie. Dzieci się nie nudzą, ale nie mają też za mało wszystkiego. Moja córka jest na etapie szybkiego łapania nowych słówek i ciągłych pytań "co to?", "kto to"? Tutaj mamy wiele elementów, o których możemy rozmawiać.


     Pierwsza historia opowiada o Zabawkach Tomka. Razem z tygryskiem dzieci poznają różne rodzaje pojazdów oraz ich odgłosy. Na obrazkach pojawiają się również inne zwierzątka, jak chociażby słoń, piesek i zajączek. Kolejna to Kraina wróżek, na którą małą Anię naprowadzi jej ukochana babcia. Może i Wasze dzieci spotkają niebawem Stokrotkę, Azalię lub Bergamotkę? Największą radochę mojej córeczce sprawia trzecia opowiastka - Tęczowy plac zabaw. Nie muszę chyba mówić, że to właśnie przy tej historyjce mała aż łapie zadyszkę z emocji, bo nie wie, czy najpierw opowiadać o huśtawce, karuzeli, czy może zjeżdżalni? Jest to naprawdę świetna historia, która może pomoże wytłumaczyć niektórym nadaktywnym pociechom, że w takich miejscach należy być odrobinę ostrożnym? Później, razem z padami wybierzemy się do Cukierkowej krainy, a w przedostatniej poznamy Mamę czarodziejkę! Wspaniały tytuł, nieprawdaż drogie mamy? Na koniec zabawne potworki zabiorą nas w Bezsenną noc. Będzie o czym opowiadać!

     Bajeczki 3 latka to niesamowita książeczka, zawierająca sześć pięknych i mądrych opowiadań. Twarda dmuchana oprawa jest najlepszą z możliwych, dla młodszych dzieci. Bardzo ważne jest to, że książeczka jest szyta, nie klejona! Brawo! Dzięki fantastycznym ilustracjom Lizzie Walkley do tej bajki będą chciały wracać nie tylko nasze pociechy, ale i my sami! Wspaniała przygoda w pięknym wykonaniu. Polecam gorąco!!! To jedna z najpiękniejszych bajek, które ostatnio trafiły w nasze ręce.


KLIKNIJ I ZOBACZ ILE PIÓR PRZYZNAJĘ TEJ KSIĄŻCE
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...