czwartek, 11 maja 2017

"Wszystkie twoje marzenia" - Agata Czykierda-Grabowska [recenzja PREMIEROWA]


Kochał ją. Tak jak się kocha po raz pierwszy i po raz ostatni. Tak jak się kocha tylko raz.
Tytuł: Wszystkie twoje marzenia
Autor: Agata Czykierda-Grabowska
Wydawnictwo: OMGBooks
Data premiery: 10 maja 2017
Liczba stron: 400


     Czasami zdarza się tak, że pragniemy bardzo mocno przeczytać książkę, jeszcze zanim pojawi się w premierach. Tak było i tym razem. Z wielką przyjemnością śledzę stronę autorki i z wielką niecierpliwością oczekiwałam na wieści w sprawie wydania właśnie tej powieści. Coś mi podpowiadało, że będzie to niesamowita historia. Bardzo lubię pióro Agaty Czykierda-Grabowskiej i ciekawe pomysły, dlatego też miałam wielką nadzieję na to, że się nie zawiodę, a moja literacka dusza zazna ukojenia. Czy tak się stało?

      Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też  od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że nigdy się we mnie nie zakochasz. 
Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits...
Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?

      Mając w pamięci historię z Jak powietrze, wiedziałam, że Agata Czykierda-Grabowska wysoko postawiła sobie poprzeczkę. Ciekawa byłam, czy utrzyma wysoki poziom, czy może stworzy jeszcze lepsze dzieło? Jedno było pewne - w momencie, kiedy książka wpadła mi w ręce od razu przystąpiłam do lektury. Nie potrafiłam jednak od razu napisać recenzji. Nie wiedziałam, jakich użyć słów, by przedstawić Wam tę prostą, a zarazem niesamowitą historię dwójki studentów, którzy skradają nasze serca od pierwszych stron powieści.

     O pisarce mówi się, że jest najlepszą autorką New Adult. Cóż, nie mogę się nie zgodzić. Wszystkie twoje marzenia to powieść prosta, lekka, a za razem niesamowita, mądra, czarująca i wciągająca od pierwszej strony. Dostarcza ogromu śmiechu, momentów wzruszeń i gorących emocji. Nie przypuszczałam, że może pomieścić w sobie tak wiele. 

     Agata Czykierda-Grabowska po raz kolejny stworzyła niesamowitych bohaterów. Co jest w nich takiego wspaniałego? Ich realność! Właściwie moglibyśmy ich spotkać w swoim życiu i nic by nas w tym nie zdziwiło. Ilu studentów mieszka w akademikach, ma za sobą trudne przeżycia i stara się po prostu żyć i marzyć? Sądzę, że wielu. Może i autorka troszkę wyidealizowała Kamila, chociaż wiem, że i tacy się zdarzają. Po prostu trzeba czasami dłużej poszukać, a jestem pewna, że trafimy na kogoś takiego, jak on. Nie chodzi mi o piękną buźkę i mięśnie. To nie jest najważniejsze. Kamil ma piękne wnętrze. Jest dobry, inteligentny, potrafiący kochać i cieszyć się z drobnostek (jak chociażby z przepysznych babeczek!). Tacy faceci istnieją. Naprawdę!

     Podoba mi się to, że autorka osadza fabułę swoich powieści w miejscach, które zna - Warszawa. Dzięki temu, czytelnik bez problemu może przenieść się myślami do świata Mai i Kamila, i wspólnie z nimi spędzać czas. Osobiście nigdy w Warszawie nie byłam, ale jestem pewna, że jej mieszkańcy bez problemu odnajdą się we wspomnianych w treści miejscach. Sama nie raz zamykałam oczy czytając książki osadzone we Wrocławiu i wyobrażałam sobie, jak ulubieni bohaterowie przechadzają się znanymi mi miejscami. To niesamowite uczucie!

     Po raz kolejny autorka oprócz głównego tematu, serwuje nam wątki poboczne, które wcale do łatwych nie należą. Walka z chorobą, strata jednej z najbliższych osób, miłość do płci przeciwnej, ale i do przyjaciela, czy brata, problemy wychowawcze, rozstania, ból oraz radość z życia, pogoń za marzeniami i uroki codziennego życia. To nie wszystko, bowiem wszystko wypisać się nie da. Lepiej przeczytać książkę, która zaserwuje Wam o wiele więcej, niż można by oczekiwać.

     Muszę tutaj zdecydowanie wspomnieć o scenach erotycznych, które odnajdujemy na kartach powieści. Właściwie kiedy doszłam do jednego z tych momentów, naszły mnie obawy. Nie wiedziałam, jak daleko autorka się posunie w swoich opisach i jak jej to wyjdzie. Do dnia dzisiejszego przeczytałam wiele powieści erotycznych i wiem, że ciężko czasami jest się w scenach seksu odnaleźć. Wiele autorów stawia na wulgarne i przepełnione agresją akty. Jest to jakieś wyjście. Na szczęście tutaj było inaczej. Może to zabrzmi dziwnie, ale aż miło czytało się właśnie opisy zbliżeń bohaterów. Agata Czykierda-Grabowska stworzyła sceny delikatne, ale przepełnione ogromem uczuć i emocji. Muszę przyznać, że zdecydowanie mocniej biło mi serce i liczyłam na to, że w dalszej części dostanę jeszcze powtórkę z tego, co przeczytałam. To było niesamowite przeżycie!

      Autorka ma lekki i bardzo plastyczny język. Książkę czyta się szalenie szybko. Za szybko! Barwne opisy i niesamowicie zabawne i wciągające dialogi, to tylko część tego wszystkiego. Ogromnego uroku dodaje przepiękna okładka, która z daleka rzuca się w oczy, nasuwając ciepłe i przyjemne, wakacyjne dni. Z całą pewnością pisarka stworzyła jeszcze lepszą historię niż ta, którą poznaliśmy w jej poprzedniej powieści Jak powietrze, którą również bardzo polecam!

     Wszystkie twoje marzenia to jedna z tych książek, które nie zawiodą nikogo. Bawi, wzrusza, dostarcza ogromu emocji i niezapomnianych przeżyć. To historia o wielkiej miłości i przyjaźni, o stracie i marzeniach, o codziennych i realnym życiu, które mogło spotkać każdego z nas. Niesamowita historia Mai i Kamila, które zapadnie w Waszych sercach na bardzo długi czas. Gorąco polecam!


     

3 komentarze:

  1. Nie zapoznałam się jeszcze z piórem autorki, ale być może kiedyś sięgnę po jej powieści :) Okładka każdej z nich jest piękna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Twórczość tej autorki intryguje mnie już od pojawienia się "Jak powietrze". Mam nadzieję, że jak najszybciej poznam obie powieści. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam książek tej autorki, ale chętnie bym poznała.

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...