środa, 24 maja 2017

"Takie duże, takie małe" idealne dla najmłodszych na dzień dziecka!
Tytuły: Takie małe; Takie długie; Takie wysokie; Takie duże
Seria: Takie duże, takie małe
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: kwiecień 2017
Liczba stron: 10 (w każdej z książeczek)
Wiek: 2+


     W dzisiejszym świecie ludzie często zastanawiają się, co podarować w prezencie dwuletniemu dziecku lub młodszemu. Sama przyłapuję się na tym, choć dobrze wiem, że drogie zabawki zdecydowanie nie nadają się dla takiego dziecka. Oczywiści jest chwila radości (pod warunkiem, że mały bąbel nie stwierdzi, że zabawki się boi), ale szybko ona mija. Może więc coś, co poleżeć może, przyda się również innym a radość może być równie duża?     Dzisiejszy post okraszony będzie zdecydowanie większą ilością zdjęć, niż tekstu, ale czasami słowa okazują się być niepotrzebne, gdyż wszystko widać jak na dłoni.

      Seria książeczek Takie duże, takie małe wpadła w rączki mojej córeczki i wiem, że prędko ich nie odda. Dlaczego?
W pięknym, kolorowym i twardym pudełeczku znalazłyśmy cztery książeczki różnej wielkości. Każda z nich prezentuje inną grupę, o czym świadczą poszczególne tytuły.
     W książeczce Takie duże odnajdziemy ogromne zwierzęta, takie jak: słoń, wieloryb, niedźwiedź, ośmiornica, krowa, bawół, lew i panda oraz maszyny: statek i samolot.

     To, co teraz napiszę odnosi się do wszystkich książeczek z kompletu.
Małe dzieci uwielbiają zabawę i poznawanie interesującego ich świata. Niektórzy rodzice chcieliby im już czytać piękne bajki o księżniczkach i rycerzach w lśniących zbrojach, jednak większość dzieci nie jest jeszcze w stanie ich wysłuchać. Potrzebują obrazków i twardych książeczek, które ich małe rączki nie zniszczą. Prezentowane dziś propozycje nadają się dla maluszków idealnie. Dodatkowo to strzał w dziesiątkę dla dzieci, które uczą się mówić.

     Korzystając z takich publikacji warto dziecko włączyć do aktywnej zabawy. Dzieci dużo rozumieją. Można pokazywać im obrazki w książeczkach, a następnie prosić, aby przyniosły podobną zabawkę. Powtarzać słówka i opowiadać krótkie historyjki z udziałem konkretnych zwierzątek, czy rzeczy. Dzieci są jak gąbki, ile się w nie wleje za dziecka, tyle w nich zostanie. Jako matka sama widzę po córeczce, jak chętnie łapie za książeczki i podsuwa je każdemu, żeby jej czytać. Mówi coraz więcej i sama chętnie nazywa obrazki, naśladuje poszczególne zwierzątka, czy nazywa je konkretnym imieniem. Z wielką radością biega po pokoju szukając podobnych do obrazków zabawek. Nauka nie musi być ciężką i żmudną pracą. Może to być przyjemność zarówno dla dziecka, jak i "nauczyciela".

      W dalszej części zapraszam na prezentację zdjęć poszczególnych książeczek. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu, tak, jak i nam!
     Takie długie zawierają w sobie obrazki takie jak: dżdżownica, wąż, krokodyl, jamnik, łyżka, marchewka, ryba, gąsienica, pociąg i autobus.
     Takie małe to zbiór ilustracji, przedstawiających: mrówkę, jeża, biedronkę, groszek, muszelki, kaczuszkę,żuczka, wiśnie, myszkę i orzechy.     W książeczce Takie wysokie znajdziemy: palmę, żyrafę, czaplę, dom, drzewo, latarnię morską, rakietę, dinozaura, tatę i wieżę.      Warto zwrócić uwagę na jakość wykonanych książeczek, która jest znakomita i z całą pewnością będzie się bronić przed uszkodzeniami ze strony najmłodszych czytelników. Cieszę się, że książeczki nie są skierowane głównie pod dziewczynki lub pod chłopców. Każde dziecko znajdzie w niej coś dla siebie. Należy nadmienić, że książeczki są niedostępne osobno, a jedyne w tym pięknym pakiecie, co z pewnością sprawia, że idealnie nadają się na prezent! Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...