poniedziałek, 17 kwietnia 2017

"Piękna i Bestia. Kocham ten film"
Tytuł: Piękna i Bestia. Kocham ten film
Autor: Praca zbiorowa
Seria: Kocham ten film
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: marzec 2017
Liczba stron: 64


     Praktycznie każdy doskonale zna historię Belli i Bestii. No właśnie. Może Was zaskoczę, ale nigdy nie przeczytałam tej opowieści, ani jej nie obejrzałam. Oglądałam różne baśnie na jej motywach i mniej więcej kojarzyłam o co chodzi, ale nigdy nie poznałam jej w wersji oryginalnej. W końcu nadarzyła się okazja!
      Kiedy ojciec Belli trafił do niewoli, córka w zamian za jego uwolnienie obiecała zostać na zawsze u boku Bestii. O dziwo, życie w zaczarowanym zamku nie okazało się aż tak straszne, jak to sobie wyobrażała. Z czasem dziewczyna zaprzyjaźniła się z potworem i doceniła jego zalety. Aby zaklęcie utraciło moc, Bestia miała nauczyć się kochać oraz sama zostać obdarzona miłością. Tylko czy zdąży, nim opadnie ostatni płatek róży?
     Kiedy inni oglądając tę książeczkę wracają wspomnieniami do dzieciństwa, ja poznawałam ją na nowo. I wiecie co? Czułam się równie niesamowicie, co wiele lat temu, kiedy poznawałam inne, fantastyczne historie. Bella była jedną z nielicznych księżniczek, których historia nie była mi aż tak bliska, jak pozostałe. Czy możliwe jest w dorosłym życiu na nowo odnalezienie wewnętrznego dziecka, które potrafi się przenieść do magicznego świata? Zdecydowanie tak!
     Książeczka jest wspaniale wykonana. Duży format, twarda oprawa, gruby, lśniący papier. I duża ilość przepięknych, kolorowych ilustracji, które są wyciętymi kadrami z filmowej bajki. Książeczka jest przepiękna i każda mała księżniczka z całą pewnością będzie szczęśliwa wiedząc, że tak cudowne wydanie posiada na własnej półce. Moja córeczka jeszcze jest na nią za mała. Oczywiście bardzo chętnie ją kartuje, jednak mając na uwadze dobro książeczki, lepiej będzie, jeśli jeszcze trochę poczeka.

     Bajki, które doskonale znamy od dawien dawna są zawsze mile widziane, a w tak doskonałym wydaniu ciężko im się oprzeć. Ode możecie usłyszeć jedno: polecam z całego serca!5 komentarzy:

 1. Ale piękne ilustracje! Mam hopla na punkcie książek dla dzieci :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja ulubiona księżniczka <3

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja muszę w końcu obejrzeć film. Uwielbiam tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako mały brzdąc uwielbiałam tę bajkę, zresztą do tej pory bardzo ją lubię.

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...