środa, 14 grudnia 2016

"Elena z Avaloru" - Disney [recenzja]
Tytuł: Elena z Avaloru
Adaptacja: Silvia Olivas
Tekst: Becca Topol
Twórca serii: Craig Gerber
Ilustracje: Studio Iboix i Disney Storybook Art Team
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 68


     Książeczka składa się z trzech oddzielnych i różnych opowiadań. Początkowo sceptycznie nastawiona do takiej formy, uległam jak zwykle pięknemu wykonaniu. Czy było warto? Czy piękne ilustracje w razie czego zrekompensują treść?

     Zapraszam do zapoznania się z trzema fantastycznymi opowiadaniami o księżniczce Elenie, jej siostrze Izabeli, przyjaciółce Naomi, przyjacielu Gabrielu, dziadkach i niezwykłych stworzeniach. Dowiecie się czym są jaguny, elfiaki i inne stworki. Uważajcie na Tropiciela, gdyż może się okazać, że nie do końca ma dobre zamiary! Zapraszam do krainy Avaloru.

     Choć opowiadania są krótkie, to niezwykle treściwe. Każde z nich jest na swój sposób piękne. Młoda księżniczka Elena uczy się, jak być mądrą królową, dobrą siostrą i przyjaciółką. Przy pomocy najbliższych dochodzi do prawd i nauk, jakie przydadzą jej się do końca życia. Poznaje prawdziwą przyjaźń, siostrzaną miłość. Pokazuje czytelnikowi, że warto wierzyć w innych, dawać im możliwości wykazania się. Bo choć można popełniać błędy, to najważniejsze jest wyciągnąć z tego konsekwencje.

       Moje serce skradły nie tylko ilustracje i bardzo ładne opowieści, ale i skrzydlate jaguary - jaguny. Przeurocze stworzenia, które chętnie przygarnęłabym pod swój dach. Powiedzcie sami, nie są fantastyczne? Oprócz nich na kartkach książeczki poznajemy jeszcze wiele innych, jednak to Luna, Błysk i Monsun sprawiły, że uśmiechałam się do nich jak dziecko. Ah!

     Za każdym razem książka, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Egmont, a ekranizacja nalezy do Disneya lub DreamWord - bajki są wprost przepiękne. Wspaniałe i solidne wykonanie, piękne, barwne ilustracje. Nie dostrzegam w nich minusów.
     Elena z Avaloru to kolejna wspaniała publikacja. Intrygujące, pełne magii i zachwycających stworzeń opowieści o prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności, zaufaniu, wierze w innych i samego siebie. To książeczka, która przyciąga młodych czytelników swoim wdziękiem, a starszych - powrotem do młodzieńczych lat. Polecam!
Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię ten serial, oby więcej takich:) Książka wspaniała na bożonarodzeniowy prezent dla małejch księżniczki

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...