sobota, 5 marca 2016

Zapowiedzi marzec 2016!!!
Tego roku marzec przynosi nam wiele bardzo ciekawych premier książkowych! Jest ich naprawdę bardzo dużo! Osobiście wybrałam te najciekawsze moim zdaniem. 

"I to przeminie" - Milena Busquets; Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 02 marca


Blanca po utracie matki przyjeżdża do Cadaques, miasteczka na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie zawsze spędzała w dzieciństwie wakacje. Tam prowadzi dialog ze zmarłą matką, najważniejszą miłością jej życia. Seks, przyjaźń, dzieci, bliskość, miłość, to wszystko, co dla Blanci było i jest ważne, stają się remedium na jej smutek
*********************************************************************************

"Dasz radę, Nataszo" - Karolina Wilczyńska; Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 02 marca


Nikt nie może być gwarantem twojego szczęścia.
Szczęście jest w Tobie...

Natasza rozpoczyna kolejny rozdział w swoim życiu. Kobieta nie może mieć jednak pewności, że los pisze dla niej szczęśliwe zakończenie.
Po rozliczeniu z przeszłością bohaterka załamuje się. Jest samotna, nie ma siły, by zmobilizować się do działania. Kiedy jest o krok od powrotu do nałogu, otrząsa się z marazmu. Postanawia nie zostawiać przyszłości w rękach losu i zawalczyć o siebie. rzuca się w wir pracy, zakłada fundację, która ma pomagać kobietom. Skleja połamane życie: odnajduje dawne znajome, nawiązuje nowe przyjaźnie. Jednocześnie będzie jednak musiała odpowiedzieć sobie na pytania: Czy związek z eksmężem może się udać? Czy warto dwa razy wchodzić do tej samej rzeki?

Książka Karoliny Wilczyńskiej to kontynuacja bestsellerowej powieści "Jeszcze raz, Nataszo", którą pokochały polskie czytelniczki.

************************************************************************************************************


"I tu jest bies pogrzebany" - Karina Bonowicz; Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 02 marca 


Edward to pisarz nieudacznik, który pisze romanse dla kur domowych i marzy o osobistej psychofance. Jego żona Maria panicznie boi się, że na starość nie będzie miał jej kto podać szklanki wody, nie mówiąc już o szklance, za pomocą której będzie mogła odrysować sobie brwi. Jej ojciec Eugeniusz to właściciel zakładu pogrzebowego, skarżący się, że przez kryzys w branży będzie musiał pochować sam siebie. Jego córka Nina nie tylko zna całą encyklopedię chorób, ale jest w stanie napisać od początku, co weryfikuje podczas codziennych wizyt u swojego lekarza Jakuba, niepamiętającego, kiedy ostatni raz spał, nie mówiąc już o tym, kiedy spał z kimkolwiek.

Cała piątka - chcąc nie chcąc - będzie musiała zacieśnić więzi, a wszystko przez kryzys w branży funeralnej... Bo jak na złość, w całym mieście nikt nie chce umierać!

"I tu jest bies pogrzebany" to niezwykła, nieprzeciętna i zabawna opowieść, która porwie nawet największego malkontenta i sceptyka. Bo jak się czasami okazuje... wszystko co dobre zaczyna się w zakładzie pogrzebowym.

*********************************************************************************

"Czy wspominałam, że Cię potrzebuję?" - Estelle Maskame; Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 02 marca

Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości.

Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tayler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.
Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?

*********************************************************************************


"Siostry" - Agnieszka Krawczyk; Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 02 marca

Młoda kobieta, Agata Niemirska chce poznać prawdę o swojej przeszłości. Dostaje zawiadomienie o śmierci matki, której nigdy nie znała. Razem z przyrodnią siostrą, Danielą, jedzie więc do Zmysłowa, maleńkiego miasteczka w górach, by znaleźć odpowiedź na pytania, które dręczyły ją całe życie. Nic nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Pytania nie mają łatwych odpowiedzi, podobnie jak życie, które nie układa się według naszych planów. W Zmysłowie czeka na Agatę dziewięcioletnia dziewczynka, Tosia, jej druga przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Kto jest jej ojcem? Dlaczego matka ukrywała jego tożsamość? Miasteczko zatrzyma Agatę i Danielę na dłużej, zmuszając, by nie tylko przyjrzały się przeszłości i jej zagadkom, ale i własnemu życiu. Otoczą ich ludzie - dobrzy, ale też i ci mniej życzliwi, pojawią się wierni przyjaciele, ale i wrogowie. Niemirska zyska oddanych sojuszników - miejscowego weterynarza-dziwaka, Jerzego Wilka i Julię Kovacs - Węgierkę, która związała swój los z Polską. Siostry wpłyną na życie wielu osób, zmieniając ich w zaskakujący sposób. Gdzieś w tle zamajaczy wielkie uczucie. Miłość pomimo wszystko i bez pytań "dlaczego?".

*********************************************************************************

"My i cała reszta" - Bridget Asher; Wydawnictwo: HarperCollins
Data wydania: 02 marca

Esme, Liv i Ru wychowały się bez ojca. Ich ekscentryczna matka twierdziła, że był agentem służb specjalnych i przez lata nie mógł się ujawnić. Dzieciństwo bez uczuć miało wpływ na dalsze życie sióstr przeżywających zawody miłosne, nieudane małżeństwa, ucieczki w alkohol i narkotyki. Po latach siostry spotykają się w rodzinnej posiadłości, by pomóc matce uporządkować dom po przejściu huraganu. Okazuje się, że czeka ich jeszcze jedno emocjonalne tornado. Z przypadkowo znalezionych listów ojca wynika, że wcale nie zniknął z ich życia. Wręcz przeciwnie, cały czas w nie ingerował. Nadeszła pora, by poznać wszystkie sekrety, wybaczyć albo ukarać.

*********************************************************************************


"Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" - Lesley Walton; Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 02 marca

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego... Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra. Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość? Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie...

*********************************************************************************

"Wariatka" - Joanna Jodełka; Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 03 marca

Pisarka Joanna stara się wrócić do siebie po ciężkich przeżyciach związanych ze śmiercią męża. Ale ponura rzeczywistość szpitala psychiatrycznego tylko pogłębia jej fatalny stan. Otumanioną lekami, zrezygnowaną kobietę wyrywa z apatii dopiero egzemplarz książki, który przynosi jej tajemniczy młody mężczyzna. To pierwsza powieść Joanny, nigdy dotąd niewydana, a zainspirowana niewyjaśnioną sprawą sprzed dziesięciu lat - zniknięciem Justyny Lenart, młodej żony i matki. Joanna jest zaniepokojona: nie dość, że nie wie, kto wydał jej powieść, to jeszcze nie rozumie, dlaczego występującym w niej postaciom przywrócono autentyczne imiona i nazwiska. Co gorsza, ma wrażenie, że ktoś próbuje ją zabić. Czy dlatego, że historia, przetworzona w jej wyobraźni w literacką fikcję, po latach niebezpiecznie zbliżyła się do prawdy, wprowadzając ferment w życie bohaterów książki? Pisarka postanawia rozwikłać zagadkę i na własne życzenie opuszcza szpital. Gra okazuje się niebezpieczna, rozpoczyna się wyścig z czasem.

*********************************************************************************

"Tysiąc róż" - Magda Rem; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 03 marca

Michał i jego żona Elżbieta wiodą spokojne życie w domu na uboczu. Regularnie włączają zraszacz, rozmawiają z sąsiadem, odwiedza ich listonosz, mają swoje nawyki i zwyczaje. O stałej porze słychać stukot maszyny do pisania. Bo Elżbieta jest pisarką popularnych romansów, Michał zaś grafikiem projektującym okładki.
Tak było. Jeszcze do wczoraj. Bo już tak nie będzie.

Jedna chwila zmienia ich życie w teatr pozorów. Tylko kto w nim obsadza role?
Znakomicie skonstruowana powieść psychologiczna z elementami thrillera. Hitchcockowskie klimaty - atmosfera rodem z Psychozy... i wyczekiwanie na pojawienie się matki Normana.

*********************************************************************************

"Ballada o ciotce Matyldzie" - Magdalena Witkiewicz; Wydawnictwo: Filia
Premiera: 09 marca

Wszystko zaczęło się od tego, że ciotka Matylda postanowiła umrzeć. Joance trudno się pogodzić z tą stratą. Do tego los postawił przed nią jednocześnie tyle wyzwań: macierzyństwo, kłopoty małżeńskie i tajemniczą firmę w spadku. Na szczęście Joanka nie jest sama, ma Olusia i Przemcia, dwóch osiłków o gołębich sercach i ukochaną ciotkę, która śledzi z nieba poczynania siostrzenicy.
Ciepła i pełna humoru książka o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje szczęście. Opowieść o tym, że marzenia się spełniają (nawet jeśli trzeba przez nie wozić się dużym czarnym samochodem z przyciemnianymi szybami) i o tym, że dobro wraca jak bumerang... a zimno zostaje na Spitzbergenie.

*********************************************************************************

"Real" - Katy Evans; Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Premiera: 09 marca

Remington Tate na ringu i poza nim posiada reputację awanturnika, twarde jak granit ciało oraz dziki, zwierzęcy magnetyzm, który wprawia jego fanki w szał. Lecz od chwili, kiedy spotykają sięich oczy, jedyną kobietą, której pragnie, jest Brooke Dumas. Jego pożądanie jest czyste, nieposkromione i REALNE.
Zatrudniona, by utrzymywać jego ciało w doskonałej kondycji, Brooke w końcu dostaje dobrze płatną pracę rehabilitantki sportowej, o której zawsze marzyła. Lecz gdy z Remym i jego zespołem objeżdża w trakcie tournee niebezpieczny podziemny bokserski krąg, jej własne ciało ożywa, zbudzone najbardziej pierwotnymi z pragnień. To, co zaczyna się między nimi jako zwykły flirt, szybko dla obojga zmienia się w erotyczną obsesję, która obiecuje o wiele więcej.
Jednak ich rozpalona do białości żądza ma również mroczną stronę... Kiedy największy sekret Remy'ego wychodzi na jaw, a rodzinne obowiązki Brooke wymagają działania, czy uda im się przetrwać? Czy może to, co niegdyś wydawało się takie realne, teraz rozpłynie się jak iluzja.

*********************************************************************************

"Ponieważ wróciłam" - Justyna Wydra; Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Premiera: 14 marca

Jak to jest odejść, a potem powrócić z martwych? Otrzymać drugą szansę i anioła stróża, którego można zobaczyć, dotknąć, poczuć... i który przybywa z pomocą zawsze, gdy to konieczne. Dzieli się tym, co sam wie o ludziach i życiu, dobru i złu. Jedyny temat, na jaki milczy, to relacja z jego podopieczną, Magdaleną. Chłodną karierowiczką z wielkiego miasta, która tak naprawdę nie wie, po co ani dla kogo żyje. A przecież to ta sama kobieta, która kiedyś pragnęła umrze z miłości!
Historia, którą za moment przeczytasz, utkana została z moich wspomnień. Oczywiście nie poznasz ich w całości. Opowiem ci tylko najważniejsze wydarzenia z mojego życia. Życia z aniołem. Zanim zacznę, muszę cię ostrzec. Przypuszczalnie już jutro nie będziesz pamiętać mojej historii. Nie doszukuj się w tym magii. To normalne. "Możesz o mnie opowiedzieć innym ludziom, ale to bezcelowe. Niczego nie zapamiętają, nie zrozumieją" - to jego słowa, nie moje. Wierzę mu, ponieważ nigdy mnie nie okłamał. Nie potrafi oszukiwać. Nie posiada też wolnej woli. Ani poczucia humoru. Mimo wszystko liczę na to, że ty zrozumiesz...

*********************************************************************************

"Chłopak, który zakradł się do mnie przez okno" - KristyMoseley; Wydawnictwo: HarperCollins
Data premiery: 16 marca

Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i... Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie noc, chybaby go zabił. Liam to największe szkolne ciacho. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, a on zmienia je jak rękawiczki. Nie mogę go rozgryźć. W dzień zachowuje się jak megadupek, a w nocy jest ciepły i kochany. Wiem, że nie mogę sięw nim zakochać - związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy...


*********************************************************************************

"Raven" - Sylvian Reynard; Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 16 marca

Niepełnosprawna, poruszająca się o lasce Raven Wood zajmuje się renowacją starych obrazów w galerii Uffizi we Florencji. Pewnego wieczoru, w drodze powrotnej do domu, jest świadkiem brutalnego napadu na bezdomnego. Próbując interweniować, sama ściąga na siebie wściekłość napastników. Wydaje się, że już nic nie może jej ocalić... A jednak. Z mroku wyłania się tajemnicza postać, która bezwzględnie rozprawia się z bandziorami. Kiedy zagadkowy wybawca pochyla się nad nią i szepcze jej do ucha niezrozumiałe słowa, Raven traci przytomność. Odzyskawszy ją stwierdza ze zdumieniem, że uległa niewytłumaczalnej przemianie: po jej ułomności nie został żaden ślad, jest teraz piękną, atrakcyjną kobietą. Jeszcze bardziej zaskakuje ją fakt, że minął tydzień, że w galerii wszyscy traktują ją jak obcą osobę oraz, że ze zbiorów znikła kolekcja bezcennych ilustracji Boticellego. Traktowana przez policję jako główna podejrzana, Raven szuka pomocy i najbogatszego i najbardziej wpływowego człowieka w mieście. Poszukiwania sprawców zuchwałej kradzieży oraz próby ustalenia tożsamości jej anonimowego wybawcy prowadzą ją w mroczne zakamarki Florencji, gdzie słowa "namiętność" i "strach" nabierają nowego znaczenia, i gdzie mieszkają istoty rodem z przerażających legend i sennych koszmarów.

*********************************************************************************

"Zanim zrozumiem" - Małgorzata Mroczkowska; Wydawnictwo: Czwarta Strona
Premiera: 16 marca

Czasami miłość stawia przed nami wielkie wyzwania...
Piotr i Joanna to młode małżeństwo, które połączył przypadek. On pochodzi z rodziny inteligenckiej, jest psychologiem i terapeutą. Ona wyjechała z małej miejscowości, żeby ukończyć studia w Warszawie. Z pozoru normalna relacja okazuje się jednak związkiem toksycznym, w której zazdrosna kobieta, skłócona z rodziną męża oraz własnymi bliskimi, pociąga za sznurki, sterując ich wspólnym życiem. Kadry z małżeńskiego życia przeplatają się z sesjami terapeutycznymi pacjentów Piotra, które ilustrują jego oddanie i zaangażowanie w pracę. Paradoksalnie, w myśl przysłowia, że szewc bez butów chodzi, w obliczu demonów własnej żony Piotr jest zupełnie bezbronny. Czy tlące się jeszcze wspomnienie dawnej miłości i namiętności wystarczy, by wspólnie wyjść na prostą i uleczyć zadane dotychczas rany?

*********************************************************************************

"Art & Soul" - Brittainy C. Cherry; wydawnictwo: Filia
Premiera: 16 marca

W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem Arią Watson... "Tą" dziewczyną. Jednak zła decyzja i została zauważona - przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą. Śmieciem. I już nigdy nie będę niewidzialna.
Szczególnie dla Leviego Myersa. Był dziwnym chłopakiem o pięknej duszy, który zaakceptował i zrozumiał ukrytą w moim wnętrzu zbolałą dziewczynę. Nie planowałam się zakochać. Jednak czy mogłam oprzeć się  jego obietnicom? Przebaczeniu? Przyszłości, o której już prawie przestałam marzyć?

Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem. Byliśmy dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić. Siebie nawzajem.

*********************************************************************************

"Uwikłani. Obsesja" - Lauren Paige; Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 16 marca

Do tej pory Alayna Withers wchodziła z mężczyznami w niezdrowe relacje, przez które popadała w chorobliwe obsesje. Wszystko zmieniło się, kiedy swe serce otworzył przed nią zabójczo przystojny miliarder Hudson Pierce. Od tej chwili Alayna czuje ogromną determinację, aby pokonać wszelkie przeszkody stojące na drodze do ich szczęścia i stworzyć stabilny związek oparty na głębokim uczuciu. Chociaż Hudson i Alayna zostają oficjalnie parą i nie muszą już przed kimkolwiek udawać, wkrótce na jaw wychodzą mroczne sekrety mężczyzny. Dawne problemy wciągają bohaterów w skomplikowaną sieć nieporozumień, które doprowadzają do zburzenia długo budowanego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Zdesperowana Alayna zwraca się  o pomoc do Celii - kobiety, która kiedyś sporo namieszała w życiu Hudsona. Konsekwencje tej decyzji będą bardzo poważne, zwłaszcza że na horyzoncie pojawi się jeszcze jedna kobieta, która zawalczy o serce Hudsona.
Czy kochankowie zdołają wreszcie poskromić demony przeszłości? Czy uda im się stworzyć udany związek i odnaleźć w swoich ramionach szczęście i zrozumienie?

*********************************************************************************

"Niewidzialny" - Karin Slaughter; Wydawnictwo: Muza
Premiera: 16 marca

Agent FBI Will Trent jak zawsze ma swoje tajemnice i jak zawsze nie chce, aby dr Sara Linton, kobieta, którą kocha, je odkryła. W Macon, w Georgii, jako Bill Black rozpracowuje siatkę handlarzy narkotyków. Sara Linton nie zna szczegółów tego zlecenia, ale zostaje wciągnięta w niebezpieczną rozgrywkę przez śmiertelne postrzelenie swojego pasierba Jareda. Mimo iż odpowiedzialna za ten wypadek jest znienawidzona żona pasierba Lena, Sara po raz kolejny znajduje się na linii ognia.
W książce nie brak szokujących zwrotów akcji. Jest to nie tylko elektryzujący thriller, ale także studium ludzkiej natury: co się dzieje, gdy dobrzy  z natury ludzie są w brutalny sposób skonfrontowani ze złem tego świata?

*********************************************************************************

"Bezpieczne kłamstwa" - Susan Randy Meyers; Wydawnictwo: Muza
Premiera: 16 marca

Pięć lat temu Tia zakochała się obsesyjnie w Nathanie, który miał żonę i dwóch synów. Kiedy zaszła w ciążę, zniknął z jej życia, a ona oddała dziecko do adopcji.
Pięć lat temu Caroline, lekarz patolog, niechętnie zgodziła się na adopcję dziecka, aby spełnić marzenie męża. Miała nadzieję, że obawy i wątpliwości kiedyś znikną. Zamiast tego zaczyna wątpić, czy w ogóle nadaje się na żonę i matkę.

Pięć lat temu Juliette uważała swoje życie za idealne: miała kochającego męża, dwóch zdrowych synów i firmę. Wtedy dowiedziała się o romansie Nathana. Obiecał, że nigdy więcej jej nie zdradzi, a ona mu uwierzyła. Pewnego dnia przechwytuje list do męża ze zdjęciami dziecka. Wkrótce trzy kobiety i Nathan zmierzają ku konfrontacji, której konsekwencji żadne z nich nie potrafi przewidzieć.

*********************************************************************************

"Drugie zycie" - S.J. Watson; Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 16 marca

Fatalne zauroczenie epoki cyfrowej!
Kochająca żona - ale ma obsesję na punkcie obcego mężczyzny. Oddana matka - ale jest gotowa wszystko poświęcić. Wie, co robi - ale traci nad sobą kontrolę. Jest niewinna - i winna jak sam diabeł. Prowadzi dwa życia - oba może stracić.

Julia Plummer wiedzie spokojne życie na przedmieściach Londynu. Mieszka ze swoim o 10 lat starszym mężem, uznanym chirurgiem oraz adoptowanym synem Connorem, z wychowaniem którego nie mogła sobie poradzić jego biologiczna matka, młodsza siostra Julii, Kate. Sielankowe życie rodziny przerywa tragiczna wiadomość o śmierci Kate, która została brutalnie zamordowana na ulicach Paryża. Gdy śledztwo policji utyka w martwym punkcie, Julia bierze sprawy w swoje ręce.

Kobieta dowiaduje się, że jej siostra zawierała znajomości z mężczyznami za pośrednictwem Internetu i umawiała się z nimi na intymne spotkania. Wkrótce sama w sieci poznaje mężczyznę, który sprawia, że traci nad sobą kontrolę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, stawia na szali swoje małżeństwo, rodzinę, a nawet życie.

*********************************************************************************

"Święte grzechy" - Nora Roberts; Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera: 16 marca

Nora Roberts to prawdziwa królowa romansu. Jej powieści utrzymywały się na liście bestsellerów "New York Timesa" w sumie przez 893 tygodnie, czyli około 16 lat. Co minutę na świecie sprzedaje się ponad 30 książek jej autorstwa!

"Grzechy są jej odpuszczone" - te słowa widnieją na kartkach pozostawionych przy ciałach młodych kobiet, ofiar seryjnego mordercy w sparaliżowanym strachem Waszyngtonie. Policjantowi z wydziału zabójstw pomaga w śledztwie Tess Court, która ma stworzyć portret psychologiczny sprawcy. Takie zlecenie to prawdziwe wyzwanie dla młodej lekarki psychiatry. Ale też śmiertelne ryzyko - Tess staje się następnym celem "Księdza". Jakie są motywy szaleńca? Czy dwojgu ludzi uda się wygrać wyścig z czasem, zanim dopadnie on kolejną ofiarę?

Groźba i namiętność, pasja i zbrodnia przeobrażają się pod piórem Nory Roberts w elektryzujący sensacyjny suspens.

*********************************************************************************

"Pokalane poczęcia" - Natalia Rogińska; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 22 marca

Bohaterowie, których łączy wspólny wątek - poczęcie człowieka. Każda z tych historii wychodzi poza wszelkie akceptowalne społeczne schematy, a zdarzenia zaskakują ich samych.
Poznajcie pacjentki różowego gabinetu na Chmielnej: Gretę, która desperacko pragnie macierzyństwa, Michalinę, która posuwa się bardzo daleko, aby mieć dziecko, Adrianę, która maksymalnie medykalizuje proces poczęcia córki, Beatę, tradycyjną katoliczkę, która musi zmierzyć się z niebożymi realiami, Honoratę - ofiarę - oraz Agatę, która zachodząc w ciążę, bardzo wiele ryzykuje.

Początki życia absolutnie niezgodne z wyobrażeniem ideału. Ciąże, które nie zawsze biorą się z obupólnej decyzji partnerów, nawarstwiające problemy, wiążą się z dużym ryzykiem albo obnażają dodatkowe okoliczności relacji przyszłych rodziców. A jednak z tych historii wynika coś dobrego - nowy start, nowe możliwości, nowa perspektywa, a przede wszystkim - nowe kiełkujące życie.

*********************************************************************************

"Pani Noc" - Cassandre Clare; Wydawnictwo: MAG
Premiera: 30 marca

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści "Pani Noc", pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego "Mroczne Intrygi", kontynuacji bestsellerowej serii "Dary Anioła".
Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w "Mieście Niebiańskiego Ognia", po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Catstairs nie jest już pogrążoną w żałobie  dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców i pomścić ich śmierć. Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce... Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark - uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty - zostaje uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo - i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?

*********************************************************************************

"Bez słów" - Mia Sheridan; Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 30 marca

Czy są takie rany, których miłość nie zdoła uleczyć?
Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało.

Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakimi Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic.

Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?

*********************************************************************************

Tak jak już wspomniałam, premier w marcu jest od groma! Wybraliście coś dla siebie? Ja zdecydowanie czekam na kilka pozycji, szczególnie na jedną z moich ulubionych autorek Norę Roberts! Nie mogę się również doczekać premiery, która przypada w moje urodziny! Mowa tu o "Pokalanych poczęciach" Natalii Rogińskiej.

29 komentarzy:

 1. "Wariatka","Real", "Niewidzialny" i "Pani Noc" zapowiadaja sie naprawde ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, marzec przyniósł ze sobą tyle fantastycznych książek, że nie wiadomo za co zabrać się w pierwszej kolejności. :) Mam już "Tysiąc róż" i na pewno będę miała "Pokalane poczęcia" oraz "Chłopaka, który zakradał się...".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również czekam na kilka pozycji z niecierpliwością, ale niestety nic jeszcze z nich nie mam ;(
   Pozdrawiam! ;)

   Usuń
 3. Jestem już po lekturze "Raven". Rewelacja!Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam z niecierpliwością na "Pani Noc", nie mogę się doczekać ponownego spotkania z Nocnymi Łowcami <3 Już czuję, że to będzie kolejna niesamowita książka Cassandry Clare ;) Chciałabym jeszcze sięgnąć po "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavende" ale nie wiem czy mi się uda. Cieplutko pozdrawiam ♥ impresjalnie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, żeby się udało! Ja wiem, że wszystkich od razu niestety nie dorwę, ale z czasem na pewno! ;) Dziękuję ślicznie i już pędzę do Ciebie :)

   Usuń
 5. najbardziej zainteresowały mnie Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender. pozdrawiam :)
  wyznaniaczytadloholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Same wspaniałości, szczególnie mam ochotę poznać "Art & Soul" i mam nadzieję, że mi się to uda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cyrysiu, komu jak komu, ale Tobie na pewno :)
   I wiem, że uda Ci się to znacznie szybciej niż mi także będę wypatrywać recenzji! ;)

   Usuń
 7. Z miłą chęcią przygarnęłabym parę z tych nowości :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nasze zapowiedzi w większości się pokrywają :) marzec będzie piękny pod ich względem. Tylko ciekawe jak znajdziemy na to wszystko czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie widziałam;) Tyle ciekawych książek! JA osobiście chyba powinnam się sklonować ;)

   Usuń
 9. Dużo wspaniałości :) zaczęłam właśnie czytać nową książkę pani Rudnickiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O proszę! :) Czekam w takim razie na relację ;)

   Usuń
 10. O, Cassandra Clare? Super, chętnie sięgnę po coś nowego jej autorstwa! Z tego zestawienia zaciekawiła mnie również Raven, którą w tej chwili czytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na wiele książek, ale chyba najbardziej na "Zanim zrozumiem", "Niepokalane poczęcia", "Siostry" i oczywiście "Balladę o ciotce Matyldzie". Marzec obfituje w tak wiele interesujących premier, że ciężko się na coś zdecydować... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny wybór kochana i faktycznie, ciężko się zdecydować! Najlepiej byłoby mieć wszystkie, ale mój portfel tego nie przetrwa :D

   Usuń
 12. Tyle cudownych perełek, a tak mało czasu! :c Ale na pewno sięgnę po kilka ;)
  Pozdrawiam, Tysiąc Żyć Czytelnika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie za mało czasu! :) Ja również po kilka sięgnę na pewno :)

   Usuń
 13. Ciekawe zestawienie :)
  Część z nich już miałam na swojej liście, kilka dopisałam dzięki Tobie.

  Polecam też:
  "W ramionach gwiazd" A. Kaufman i M. Spooner
  "Paryski architekt" Ch. Belfoure
  "Wszystkie kolory snów" U. Jaworska
  i
  "Rewizja" R. Mróz (chociaż to 3 tom cyklu)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mroza muszę nadrobić! Tylko jeszcze nie wiem kiedy ;)
   Dziękuję za podrzucenie tytułów, z chęcią po nie sięgnę! :)

   Usuń
 14. Jak wiesz... "Osobliwe i cudowne przypadki..." już za mną. Chętnie przeczytałabym jeszcze kilka z polecanych przez Ciebie książek, bo te marcowe nowości to naprawdę niezłe kąski. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak na razie przeczytałam "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender", ale "Pani noc" kusi oj kusi :D
  Jak na ten moment jestem całkowicie zakochana w książce, którą ostatnio zreceznowałam, czyli "Przewieszeniu" - Remigiusza Mroza i już nie mogę się doczekać "Trawersu", czyli ostatniego tomu <3♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mroza jeszcze nie udało mi się czytać, z chęcią zajrzę do Ciebie i poczytam recenzje ;)

   Usuń

Drodzy Czytelnicy!
Jest mi niezmiernie miło, że trafiliście na mojego bloga. Będzie mi jeszcze milej jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Dzięki temu wiem, co Wam się podoba i jaka jest Wasza opinia na dany temat. Pozostaw po sobie ślad, a na pewno Cię odwiedzę!
Pozdrawiam,
Daria

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...